19/03/2024
Valjevo Lajkovac Železničar odbojka Turska pobeda

EZAČIBAŠI POBEDIO

Autor 18/11/2021

U prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Evropske odbojkaške federacije (CEV) odbojkašice Železničara su u Lajkovcu poražene sa 3:0 od prvog favorita za osvajanje ovog takmičenja – ekipe Ezačibaši iz Istanbula.

Publika u Sportskoj hali Lajkovac velikim aplauzom pozdravila je legendarne srpske reprezentativke Maju Ognjenović i Tijanu Bošković, koje su vodeće zvezde Ezačibašija.

Posle 73 minuta igre rezultat po setovima bio je 28:26, 25:17 i 25:17. Lajkovčanke su pružile solidan otpor favorizovanom timu iz Turske, koji u prvoj postavi ima nekoliko internacionalki, pogotovo u prvom setu koji su u uzbudljivoj završnici gošće dobile na razliku. Kako je meč odmicao Ezačibaši je postajao dominantniji tako da je treći set rutinski osvojio.

Trener Železničara Branko Kovačević istakao je da je zadovoljan borbenošću i otporom koji je njegov tim pružio, kao i povremenom kvalitetnom igrom.

Tijana Bošković je izjavila: „Zadovoljni smo pobedom s obzirom da nam je ovo prva utakmica u CEV kupu. Ekipa Železničara je bila odličan protivnik, što se pogotovo videlo u prvom setu, mislim da su čak one mogle da ga osvoje, ali smo na iskustvo dobile taj set. Posle toga smo lako došle do 3:0. Trudićemo se da revanš odigramo još bolje, imamo velike ambicije ove godine u CEV kupu.“

Najefikasnije u lajkovačkom timu bile su Uzelac sa 11 i Mirosavljević sa 9 poena, Batinić je osvojila 5, Kutlešić 4, Perović 3, Antonijević, Savićević i Marković po 2 poena. U timu iz Istanbula Tijana Bošković je osvojila 15, Adams 14, Tomson 9 itd.

Organizacija meča je bila odlična, tribine solidno popunjene, a utakmicu su pratili i ljudi iz sveta odbojke iz drugih gradova (Beograd, Novi Sad, Inđija…).

Revanš utakmica u Istanbulu je zakazana za sredu 24. novembar od 17 časova po našem vremenu.