27/04/2024

Košarkaši Metalca poraženi u Subotici

Autor 30/01/2024

Košarkaši valjevskog Metalca poraženi su u 19.kolu Košarkaške lige Srbije u Subotici od domaće ekipe Spartaka rezultatom 99:78 (26:21, 25:22, 27:18, 21:17).

Protiv znatno kvalitetnije domaće ekipe bez lakše povređenog Armstronga, koju su valjevski košarkaši uspeli da savladaju na svom parketu u prvom delu prvenstva, valjevki košarkaši dobro su se držali u prvom poluvremenu. Zahvaljujući najviše Lešiću i Daju subotičani su uspeli tek pri kraju prve četvrtine da se odlepe na pet poena razlike. Druga četvrtina obeležila je dobru igru gostujuće ekipe do rezultata 33:33, ali su raspoloženi domaćini za tili čas uspeli da se odlepe i na odmor odu sa osam poena prednosti.

U nastavku utakmice gosti su se odupirali do rezultata 61:55, a onda je krenula rapsodija domaćina. Spartak predvođen Cvetkovićem biva nezaustavljiv, sa svih pozicija rešeta se koš Metalca, pa je treća četvrtina završena sa ubedljivih 78:61 za domaćina. Poslednja deonica ponovo je pripala domaćinu, za visokih 21 poen prednosti, pa se tako jedan od lidera prvenstva iskupio svojim navijačima za poraz u Valjevu u prvom delom prvenstva.

Najefikasniji u redovima Metalca ponovo je bio Sava Lešić sa 22 poena, pratio ga je Daj sa 19, dok je u redovima domaćina najbolji bio Cvetković sa 23, a Lazić i Barna su postigli po 15 poena.

Metalac u naredna dva kola igra na domaćem terenu. Najpre u Valjevo dolazi ekipa Vršca, koja sa Spartakom deli treću poziciju na tabeli sa 14 pobeda i pet poraza, a sedam dana kasnije gostuje Sloga iz Kraljeva. Ove dve utakmice po svemu sudeći biće prelomne u očuvanju srpskoligaškog statusa valjevske ekipe.