08/10/2024

Nesrećan poraz košarkaša Metalca

Autor 07/10/2024

Počelo je i prvenstvo Košarkaške lige Srbije u kome su košarkaši valjevskog Metalca poraženi u prvom kolu na gostovanju od ekipe Tamiša rezultatom 85:84 ( 27:19, 20:24, 20:26, 18:15).

Uz sve prateće muke koje su pratile Metalac od završetka prošlog prvenstva, odlaska celog igračkog fonda i sve probleme u organizaciji kluba, ekipa koja je prijavljena za učešće u ligi gotovo pred sam istek roka, moglo bi se reći da je i gotovo dobijena utakmica veliko iznenađenje.

Metalac je loše otvorio utakmicu koja se zbog renoviranja hale u Pančevu ovoga puta igrala u Vršcu, pa su domaćini lako rešili prvu četvrtinu sa osam poena prednosti. Međutim, znatno boljom igrom u drugoj četvrtini Metalac je najpre smanjio prednost, da bi u trećoj došao do vođstva koje nije ispuštao do samog kraja utakmice. Gotovo viđenu pobedu Metalac je ispustio u momentima kada je prednost bila na strani valjevskih košarkaša 84:78 dozvolivši domaćinu pogotke za tri poena.

Izjednačenje je stiglo na sedam sekundi pre kraja nakon izvođenja slobodnih bacanja. Metalac je krenuo u poslednji napad, Vudragović je napravio ulaz u reket, ušao u kontakt sa Perovićem, šutirao, lopta je izašla iz koša, ali je sudija Juras dosudio faul u napadu na sekund do kraja utakmice.

Od dva slobodna Pančevci su iskoristili jedno što je bilo doboljno da zabeleže prvu pobedu u novom prvenstvu.

Metalcu ostaje žal za ispuštenom pobedom, koja bi pulenima trenera Ilića svakako dala krila pred utakmicu sa Zlatiborom u Valjevu. Ostala je sporna i odluka sudije Jurasa za dosuđeni prekršaj u napadu sekund pre završetka utakmice.

Bilo kako bilo, valja napomenuti da je Metalac odigrao ovu utakmicu sa sedam igrača, od 10 koliko je bilo prijavljeno u zapisnik. U igru nisu ulazili Milićević, Pajić i Obućina, dok je najefikasniji Metalčev igrač bio Gambrel sa 32 poena (najefikasniji igrač na utakmici) uz indeks 29.