• ODBOJKAŠICE LAJKOVAČKOG ŽELEZNIČARA U POLUFINALU KUPA SRBIJE
Železničar - Ub u Lajkovcu foto Agencija Pristup Objektiva.rs Valjevo

ODBOJKAŠICE LAJKOVAČKOG ŽELEZNIČARA U POLUFINALU KUPA SRBIJE

Autor 04/11/2022

OK Železničar će i ove sezone igrati u završnici Kupa Srbije. U četvrtfinalu je savladao TENT sa 3:2 (25:15, 25:22, 24:26, 21:25 i 15:12) i plasirao se u polufinale, gde će eventualni protivnici biti Ub, Jedinstvo i Partizan Efbet.

Na parketu Sportske hale Lajkovac očekivala se velika borba u derbiju četvrtfinala, ali je posle dva seta delovalo da će domaći sastav ostvariti ubedljivu pobedu. Međutim, u izjednačenoj završnici treći set je prevagnuo na stranu TENT-a, nakon čega je krenuo preokret koji je doveo do uzbudljivog kraja susreta, ipak u korist Železničara.

Sjajni su bili primači OK Železničar, juniorske reprezentativke Aleksandra Uzelac sa 22 poena i Vanja Ivanović sa 20, uz odličan prijem. Odmah za njima bila je Kubanka Rozales sa 16 poena, Kanađanka Veltman osvojila je 11, Stanojević 6 i Antonijević 3. Kod gošći su Cvetković i Mijatović bile najefikasnije sa po 15 poena.

U ostalim četvrtfinalnim utakmicama Jedinstvo je savladalo Inđiju maksimalnim rezultatom, Ub kao domaćin prepustio Sremu jedan set, dok je Partizan u Novim Banovcima pobedio Omladinac takođe sa 3:1.

Za Opštinu Lajkovac: PR agencija Pristup