27/04/2024

Osma pobeda košarkaša Metalca

Autor 10/01/2024

Poslednja utakmica 16.kola Admiral bet Košarkaške lige Srbije odigrana je u valjevskoj hali sportova, a domaći košarkaši ostvarili su osmi trijumf.

Savladana je ekipa Zdravlja iz Leskovca rezultatom 94:79 (24:21, 22:27, 29:23, 19:8). Bila je to ponovo igra živaca na domaćem terenu.

Metalac je furiozno krenuo u prvoj četvrtini i za tili čas napravio seriju od 13:0, ali su gosti prvenstveno zahvaljujući odličnim američkim košarkašima Harviju i Kalahanu uspeli da uhvate priključak pa je Metalac nakon prve četvrtine vodio sa tri poena prednosti. Druga četvrtina donela je preokret. Sigurni u šutu gostujući igrači preokrenuli su igru, trojke su “ulazile” kada treba pa se na poluvreme otišlo sa tri poena prednosti za Zdravlje 46:48.

Malobrojna publika u hali sportova već zabrinuta nakon prvog poluvremena, jer je Metalac u prvom delu prvenstva poražen u Leskovcu sa +9, već u trećoj četvrtini uspela je da odahne. Brzom igrom i odličnim promenama tempa, trojkama Daja i Grubora Metalac je u finišu treće četvrtine poveo 74:68 i videlo se da je pobeda na domak ruke. Poslednja deonica igre protekla je bez velikih uzbuđenja, dobrom odbranom Metalac je primio samo 9 poena, postigavši duplo više za visoku pobedu 94:79.

Najefikasniji u redovima domaćina ponovo je bio Keni Daj sa 17 poena. On je ujedno i MVP 16 kola KLS sa indeksom 30 (17 poena, 11 skokova i 8 asistencija ). Đuran je postigao 16, a Grubor 14 poena. Zanimljivo je da je Janković postigao devet poena (tri trojke). Kod gostiju su Đorđe Marinković i Harvi postigli po 21 pogodak, dok je Kalahan upisao 18 poena.

U subotu u utakmici 17.kola prvenstva Metalac gostuje u Zemunu, utakmica protiv domaće Mladosti počinje u 16.30.