27/04/2024

POBEDA KA LUCI SPASA

Autor 26/02/2022

Košarkaši Metalca danas su novom pobedom, čini se krenuli ka sigurnim vodama opstanka u ligi. Na gostovanju u Beogradu savladana je već otpisana, poslednje plasirana ekipa Slodesa rezultatom 74:83.

Metalac je odlično počeo utakmicu, početna prednost je rasla iz minuta u minut, pa je semafor nakon prve četvrtine pokazivao 10 poena prednosti (15:25). Druga četvrtina pripala je domaćinu 17:16, da bi se u trećoj Metalac razigrao i ponovo dobio rezultatom 16:22, kada je sve rešeno. Rezultat se kretao u pojedinim trenucima i do 20 poena razlike. To je treneru valjevske ekipe dalo šansu da zaigraju i igrači koji veći deo utakmice sede na klupi, pa su se u igri našli i Teofilović i Janković. Poslednja četvrtina pripala je domaćinu 26:20, ali je utakmica već bila rešena.

Najbolji u redovima Metalca bio je Uroš Luković sa 25 poena, 17 skokova i šest asistencija, uz indeks 42.

Metalac se ovom pobedom, devetom po redu, primakao bezbednoj zoni. Naime, do kraja prvenstva je ostalo da se odigra još sedam utakmica, od kojih se četiri igraju u Valjevu. Potrebne su dve pobede za miran ligaški san, što nije nemoguće. Već u sredu u goste stiže Sloboda iz Užica, koja je u prvom delu prvenstva pregazila valjevsku ekipu. Metalac je tada nastupio nekompletan, a u pripremnom periodu pobedio je Slobodu, dok je u drugoj utakmici u sklopu priprema tesno poražen. Nakon Slobode Metalac u nedelju dočekuje ekipu Novog Pazara. Obe utakmice počinju u 19 sati u hali sportova.