19/03/2024

POBEDA KOŠARKAŠA U ČAČKU

Autor 10/10/2022

Košarkaši valjevskog Metalca ostvarili su drugu pobedu u drugom kolu Super lige Srbije. U Čačku je savladana ekipa Čačak 94 rezultatom 66:75  (22:24; 19:15; 16:18; 9:18).

Na teškom gostovanju u Čačku, Metalac je u egal igri u kojoj je rezultat bio potpuno neizvestan uspeo da dođe do druge pobede u prvenstvu pokazavši da je ekipa spremna za borbu za vrh tavele. Konstanstno su se ekipe smenjivale u vođstvu, Čačak je u jednom trenutku imao prednost od šest poena prednosti (57:51), ali se valjevski košarkaši nisu predavali.

Metalac se u četvrtoj četvrtini “odlepio” kada je semafor pokazivao 65:59 za valjevski tim. Na dva minuta pre kraja pri rezultatu 70:66 za Metalac Dafi je pogodio sa linije 6,25 i ugasio sve želje čačana za preokretom.

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Mening sa 22, Dafi je postigao 18, Luković 15, a Durmo 12 poena.

U sredu se u hali sportova igra utakmica trećeg kola Srpske lige, Metalac dočekuje Kolubaru iz Lazarevca. Utakmica počinje u 19 sati.