12/09/2024
Najnovije vesti

Počelo fudbalsko prvenstvo Srpske lige- Budućnost Krušik startovala pobedom

Autor 18/08/2024

Srpskoligaši su juče počeli prvenstvene utakmice, a valjevska Budućnost Krušik je na stadionu u parku Pećina zabeležila prvu pobedu protiv neugodne ekipe Zlatibora 2:1 (1:1).

Još se publika nije čestito ni smestila na stadionu, a gosti su poveli 0:1. Igrao se treći minut kada su gosti opasno zapretili po levoj strani, odlično je lopta ubačena sa leve strane u kazneni prostor domaćina, a zbunjena odbrana valjevske ekipe bila je nemi posmatrač odličnog skoka Vlaškovića i još boljeg udarca glavom. Golman Milinković bio je nemoćan.

Brzo vođstvo gostiju nije uplašilo mladu ekipu Budućnost Krušika. Naprotiv, razvila se borba u kojoj su loptu kontrolisali domaći igrači, sa svih strana napadajući gol gostiju. Prodirali su valjevski fudbaleri i sa krilnih pozicija, i po sredini, demonstrirajući lep fudbal, za što su bili nagrađivani aplauzima publike.

Da na golu Zlatibora nije bio odlični Tasić, verovatno bi rezultat bio mnogo ranije izjednačen, jer je iskusni Zlatiborac na nepunih pet minuta bravuroznim intervencijama zaustavio sjajne šuteve Davida Starčevića.

Izjednačujući gol postignut je u 30.minutu prvog poluvremena. Odlična akcija domaćina i još bolji centaršut ka Kiselčiću, u pokušaju da spreči Kiselčića da postigne gol, odbrambeni igrač gostiju Vujičić ugurao je loptu u sopstvenu mrežu za 1:1. Do kraja prvog poluvremena domaći igrači nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Zlatibora.

Detalj iz prvog poluvremena- foto Dragan Krunić

U drugom poluvremenu pitanje pobednika rešio je Kiselčić već u 48. minutu. Dobro proigran u 16-tercu gostiju odličnim diblingom se oslobodio svoga čuvara, a onda evro- golom skinuo paučinu golmana Tasića. Inače jak ritam ove utakmice još više se pojačao obostrano nakon vođstva Budućnost Krušika. Ni nesnosna vrućina, temperatura je na početku utakmice bila 33 stepena, nije smanjila želju obe ekipe za pobedom. Ređali su se napadi obe ekipe, ali nije bilo promene do kraja utakmice, koja je zbog čestih prekida produžena šest minuta.

Najizgledniju šansu za siguran gol domaćina prekinuo je kapiten gostiju Goronjić, kada je na ivici kaznenog prostora pokosio Kiselčića, za što je dobio opravdani crveni karton u 90.minutu.