27/04/2024

Rukometaši Metalca nastavljaju sa pobedama

Autor 18/03/2024

Rukometaši Metalca nastavljaju sa dobrim igrama u nastavku prvenstva Prve lige Zapad. Na gostovanju u Čačku savladana je ekipa Mladosti rezultatom 38:25 ( 18:12 ).

Do ove utakmice trećeplasirana ekipa Mladosti pružila je otpor Metalcu samo u prvih nekoliko minuta igre i rezultata 3:3. Nakon toga valjevski rukometaši preuzeli su potpuno kontrolu utakmice i povećavali prednost koja je u nekim trenutcima drugog poluvremena iznosila i do 15 golova razlike. Ovom pobedom Metalac se učvrstio na prvom mestu, a s obzirom da je Lokomotiva napravila iznenađenje i pobedila ekipu Zlatara, povećao prednost nad Zlatarom na tri boda.

Trener Metalca Dragomir Ćaćić bio je veoma zadovoljan igrom svoje ekipe:

“Ključ naše pomalo visoke pobede protiv Mladosti je prvenstveno dobra igra u odbrani, jer smo nakon dobro odbranjenih napada imali brze kontra napade iz kojih smo postigli mnoštvo golova. Išlo je na ruku što je domaćin gotovo celu utakmicu igrao “flastera” na našem igraču Marku Ćaćiću, gde smo mi dobro organizovali igru u napadu sa tri beka, pa je ionako visok rezultat mogao biti i veći. Pružio sam priliku mladim igračima da se kale na ovoj utakmici u drugom poluvremenu i zadovoljan sam njihovim napretkom.”

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Kosta Nedeljković sa devet golova, dok se u domaćoj ekipi istakao Pavle Vuković sa 11 golova. Na ovoj utakmici u strelce su se upisali i najmlađi prvotimci Metalca Vitorović i Milošević.

U narednom kolu u Valjevu se igra derbi utakmica. Metalac u hali sportova dočekuje ekipu Lokomotive iz Lapova.