27/04/2024

Rukometaši Metalca savladali Lapovo

Autor 25/03/2024

Derbi kola Prve lige zapad u rukometu u kome su se sastali Metalac i Lapovo obeležila je drama tokom cele utakmice. Uspešniji su bili rukometaši domaćina rezultatom 24:21 (11:8).

Da se neko manje upućen u rukomet sinoć našao u valjevskoj hali sportova verovatno bi pomislio da je domaća ekipa u plavo- belim dresovima. Naime, ne pamti se kada je u Valjevu u ovom rangu takmičenja bilo više navijača raznih starosnih generacija, kao sinoć na ovoj utakmici. Organizovani dolazak gostućih navijača napravio je pravu takmičarsku utakmicu značajnu za obe ekipe sa željom za plasmanom u viši rang.

Metalac na krilima pobede protiv Mladosti u Čačku, jednog od direktnih konkurenata za viši rang, nedelju dana ranije uz pobedu do tada prvoplasirane ekipe Zlatara, a Lokomotiva pojačana u prelaznom roku iz prikrajka se pridružila borbi za vrh pobedom protiv Zlatara.

Nervozno su otvorile utakmicu obe ekipe svesne značaja pobede, ali se Metalac bolje snašao. Početno vođstvo domaćina čvrsto se držalo, ali su utakmicu obeležile velike tenzije. Metalac se odlepio na 6:2 u prvih deset minta, ali se gosti nisu predavali. Sudije su u prvom poluvremenu imale niz čudnih odluka, više na štetu domaće ekipa, pa je trener valjevskog tima Dragomir Ćaćić najpre kažnjen žutim kartonom, a potom je i “klupa” domaćina dobila dva minuta. Brza igra više je pogodovala gostima koji nisu dozvolili Metalcu veće vođstvo od tri gola razlike. A domaći rukometaši su se ispromašivali propisno. Sjajni golman gostiju Miloš Genčić “poskidao” je mnoštvo šuteva, pa je u nekim momentima izgledalo kao da je začarao svoj gol. Ipak, prvo poluvreme je završeno sa tri gola prednosti za Metalac- 11:8.

Prodor Mandića u prvom poluvremenu

U nastavku su gosti pokušali na sve načine da anuliraju prednost, Metalac je čini se bio inferiorniji, ali dovoljno da ne dozvoli preokret. U dva navrata Lapovo je dolazilo do -1, Metalac nije koristio napade, ali ni gosti. Bolja ekipa je ipak to znala da iskoristi, pa su domaći navijači sinoć u manjini na tri minuta pre kraja kada je postignut gol koji je napravio tri gola razlike, mogli da odahnu.

Najefikasniji u redovima Metalca su bili Luka Mandić sa sedam, Marko Ćaćić sa pet, Luka Nedić sa četiri gola, dok je u gostujućoj ekipi Zmajević bio najubojitiji sa osam pogodaka.

Ovom pobedom Metalac je učvrstio prvu poziciju na tabeli, Zlatar na drugoj poziciji ima tri boda manje. U narednom kolu Metalac gostuje u Aleksandrovcu gde se sastaje sa čvrstom ekipom Župa 54 koja se nalazi na šestoj poziciji na tabeli.