19/03/2024

RUKOMETAŠI UVERLJIVI U UŽICU

Autor 31/10/2021

Rukometaši ORK Metalac uverljivo su slavili u Užicu protiv istoimene ekipe rezultatom 38:30 u utakmici prvenstva Prve lige- zapad.

Valjevci su se bolje snašli u brzoj igri sa puno golova. Prvo poluvreme pripalo je gostima 18:15, a taj period obeležila je teža povreda jednog od najboljih igrača Slobode Đorđa Božića.

Pokušavali su užičani u drugom poluvremenu da uhvate priključak, ali su brzim kontranapadima valjevci dolazili do lakih golova. Utakmica je rešena sredinom prvog poluvremena, pa je konačnih 38:30 realan odnos viđenog. Trener valjevske ekipe Dragomir Čačić ističe: “Odlično smo se snašli u jednoj brzoj utakmici. Golman Đerić odlično je izbacivao lopte za brze kontre kojima smo dolazili do veće prednosti. Zadovoljan sam zalaganjem i učinkom svih igrača. Nastavljamo sa treninzima i očekujem dobre igre i u narednim utakmicama.”

Najefikasniji u redovima Metalca su bili Pejić sa 13 i Milinković sa 8 postignutih golova, a u redovima domaće Slobode Davidović sa 10 pogodaka.