27/07/2024

Valis pobedio Vukove

Autor 08/05/2024

Nastavak Super lige Srbije u vaterpolu obeležila je derbi utakmica u kojoj se se sastali Valis Vega i Vukovi iz Novog Beograda.

Utakmica igrana u Petnici bila je dramatična i puna obrta, a slavio je Valis rezultatom 12:11.

Očekivano tvrda utakmica počela je nervozno po obe ekipe, Valis se ipak bolje snašao i rešio prvu četvrtinu rezultatom 2:0. Koliko se dobro igrala odbrana obostrano govori podatak da su domaći vaterpolisti prvi gol postigli u sedmom minutu, dok se gosti uopšte nisu upisali u strelce.

U drugoj četvrtini prštalo je na sve strane, gosti su najpre smanjili na 2:1, nakon toga izjednačili pa poveli, rešivši četvrtinu rezultatom 4:2. Malo toga u tim momentima domaćinu je polazilo za rukom. Treća četvrtina donela je odličunu igru Vukova, valisovci kao da su potonuli u bazenu. Napad nije funkcionisao, odbrana još manje. Rezultat od 1:4 u korist Vukova odnosno 5:8 za goste nije mirisao na dobro.

Poslednji deo igre doneo je potpuni preokret. Valis je odličnom igrom u odbrani, ali i efikasnim napadom uspeo da stigne do izjednačenja 8:8, proradio je Radanović, razbudio se i Kasum, na nešto više od minuta do kraja utakmice semafor je pokazivao 10:10. Neiskorišćen napad Vukova valjevski vaterpolisti brzo su kaznili za 11:10, potom su uspeli da odbrane napad gostiju, a potom i brzo postignu gol za 12:10. Poslednji napad Vukova bio je prilika za smanjenje rezultata, jer je na semaforu bilo sedam sekundi do završetka utakmice.

Rogač u akciji

Najefikasniji u redovima Valisa bio je Radanović sa četiri gola, Kasum i Baucalo su se dva puta upisali u strelce, Kovačerić, Rogač, Obradović i Čavrilo po jednom. U redovima Vukova najefikasniji su bili Smiljević i Gak sa po tri pogotka.

Trener Valis Vege Miloš Saković rekao nam je po završetku ove uzbudljive utakmice:

” Koristim ovu priliku da najpre čestitam svojim igračima na ostvarenom rezultatu. Dobro smo krenuli, ali je došlo do pada u drugoj i trećoj četvrtini, ali su momci pokazali karakter. Jednostavno, izneli su ovo na svojim plećima. Bilo bi nezahvalno da ne spomenem da nam je publika bila igrač više, i da u Petnici publika “nosi” naše igrače. Krenuli smo u četvrtoj četvrtini na sve ili ništa, to nam se isplatilo sa brza tri gola, iza toga smo uspeli da utakmicu privedemo iskusno kraju. Normalno je da smo svi bili nervozni, ovo nam je četvrta utakmica da igramo sa istim protivnikom. Poznajemo se dobro, normalno je da želimo da i oni i mi igramo Evropska takmičenja, s obzirom da je ulog veliki bilo je velike nervoze što je razumljivo. Najbitnije je da su momci sve to savladali kada je trebalo i da su pokazali da su pravi tim” .

Šta dalje?

” Čeka nas Partizan u borbi za peto mesto. Mi smo u ovoj sezoni ispunili ciljeve u smislu ostvarivanja učešća- prava za nastup za Evropska takmičenja i plasmanom u Regionalnu ligu. Za dalje je plan da se odmorimo i da igramo protiv Partizana najbolje što možemo. Svakako je razlika biti peti ili šesti, ali ja moram već da čestitam svojim momcima na urađenom. Imali smo tešku sezonu, radili smo u teškim uslovima. Momci su to izneli i prebrodili, ostvarili zacrtano. Na dalje je da vidimo u klubu kako ćemo, jer nas čekaju veliki izazovi u Regionalnoj ligi, ali i u nastavku razvijanja kluba. “