27/04/2024
Najnovije vesti

Valis ponovo bolji od Naisa

Autor 21/11/2023

Vaterpolisti Valis Vege upisali su nove bodove u utakmici drugog kola vaterpolo Super lige, u borbi za plasman od četvrtog do šestog mesta.

U Nišu je savladana ekipa Naisa rezultatom 14-8 (3-2, 2-4, 6-1, 3-1). Valjevski vaterpolisti su prvu četvrtinu rešili u svoju korist, da bi u nastavku došlo do opuštanja, pa je na semaforu rezultat bio 6:5 za domaćina.

Treća četvrtina pokazala je punu snagu Valisa, odličnom odbranom i efikasnim napadom rezultat ove deonice od 6:1 je pokazao razliku u klasi. Prednost je povećana i u četvrtoj četvrtini za dva gola za konačnih 14:8 u korist Valis Vege.

Valja napomenuti da su valisovci u prvom delu prvenstva savladali u Petnici Nais rezultatom 25:6.

Najefiksaniji igrači u utakmici bili su dvostruki strelci- Dončić, Radanović, Rogač,Kasum i Krstić. Po jedan gol postigli su Petrovski, Obradović, Mitrović i Grbić.

U nastavku prvenstva u Petnici gostuje ekipa beogradskog Taš-a.