19/03/2024

VATERPOLISTI VALJEVA REKORDNO

Autor 06/12/2021

Silovito su vaterpolisti Valjeva učvstili drugu poziciju na tabeli Prve A lige. Ceh je ovoga puta platila poslednjeplasirana ekipa Palilule, a rezultat 32:3 sve govori.

Na samom početku utakmice videlo se da će utakmica biti igra mačke i miša, i to je bila idealna prilika da trener na ovoj utakmici Srđan Marković pruži šansu i mlađima koji ređe igraju. Ali i golobradi momci su pokazali da su dostojni prvog tima. Najpre Filip Senić (2006 godište) koji je imao solidu minutažu, a postigao je i gol iz peterca, dok je celu četvrtu četvrtinu gol Valjeva čuvao Todor Jevtić (2006).

Valjevo je na ovoj utakmici iskoristilo priliku da protiv najslabijeg protivnika u ligi i za uigravanje akcija, a rezultat je mogao biti i ubedljiviji.

U sledećem kolu valjevska ekipa u derbiju kola gostuje u Beogradu gde se sastaje sa direktnim konkurentom za najviši plasman ekipom Banjice.