27/04/2024

Bod za siguran opstanak

Autor 09/05/2023

Nerešenim ishodom 0:0 na gostovanju u Podunavcima protiv domaće ekipe Reala, fudbaleri Budućnost Krušika osigurali su mesto u sredini tebele i siguran opstanak u Srpskoj ligi Zapad.

U tvrdoj utakmici gde je domaćinu imperativ pobede bio u prvom planu valjevska ekipa pokazala je odličnu igru ne dozvolivši domaćinu ozbiljnije prilike za postizanje gola.

Imali su i gosti prilike za gol od kojih vredi istaći pogođenu stativu u 35.minutu prvog poluvremena. Odličan šut Starčevića ipak se od stative odbio u polje. Bod zlata vredan učvrstio je valljevske fudbalere na sredini tabele i gotovo siguran opstanak u Srpskoj ligi zapad. Nakon jesenjeg lošeg izdanja i raspada gotovo cele ekipe u zimskom prelaznom roku, ovo je veliki uspeh, jer je novi (stari) stručni štab Simić- Jovanović u kratkim pripremama uspeo da uvede ekipu u seriju pobeda što je rezultiralo izlaskom iz zone ispadanja.

Podsetimo samo da je u nastavku prvenstva u Podunavcima osvojen 15-ti bod, nasuprot ukupnih 17 u jesenjem delu. Do kraja prvenstva je ostalo još pet kola pa ne treba sumnjati da će bodovni saldo Budućnost Krušika biti i veći. Realno gledano, u jesenjem delu igrački sastav je bio i iskusniji i ruku na srce samo na papiru bolji, ali “sveža krv” novog sastava u prolećnom delu velikim zalaganjem u igri i željom za dokazivanjem donela je puno bolje igre Budućnost Krušika.

Primetili su to i ljubitelji fudbala pa su u nastavku prvenstva tribine na stadionu u parku Pećina sa sve većim brojem gledalaca. Osetila se “hemija” između tribine i igrača. Novu priliku za dokazivanje ove mlade ekipe nećemo dugo čekati. Već u subotu je derbi prvenstva. U goste u Valjevo dolazi ekipa Smedereva, lider prvenstva, do pre dva kola neporažena ekipa u prvenstvu. Čačani, ekipa Borca su iskoristili kiks Smederevaca i primakli se na jedan bod na drugoj poziciji, tako da će bitka za ulazak u Prvu ligu biti jako zanimljiva, jer čačani kod kuće dočekuju ekipu Sloge i očekuju se novi bodovi. Smederevo u Valjevo sigurno dolazi da pobedi, a valjevska fudbalska mladost želi da nastavi sa serijom dobrih rezutata ovoga proleća. Biće zanimljivo na stadionu u parku Pećina u subotu. Utakmica počinje u 16.30.