29/04/2024

Bogat sportski vikend u Valjevu

Autor 30/03/2024

Danas je u Valjevu bogat sportski program. Igraće se fudbal, košarka i vaterpolo.

Sportski dan otvaraju fudbaleri Radničkog sa V puka. U nastavku sezone Kolubarsko- mačvanske lige nakon pobede nad favorizovanom ekipom Lipolista, valjevski fudbaleri danas od 15.30 igraju utakmicu protiv Mačve 1926. Pobeda iz prošlog kola učvrstila je ekipu Radničkog na trećem mestu zone, sa samo tri boda manje od vodećeg dvojca Borca iz Lešnice i Lipolista. Ekipa Mačve 1926, prošlogodišnji srpskoligaš deli sedmu poziciju sa 22 boda na tabeli, i nalazi se u mnoštvu ekipa koje će morati da se dobro potrude da sačuvaju zonaški status. Očekuje se zanimljiva utakmica na V puku.

Jedna od prijateljskih uztakmica Radničkog sa V puka- foto Dragan Krunić

Već od 19 sati nastupaju košarkaši i vaterpolisti. U nastavku prvenstva Košarkaške lige Srbije Metalac dočekuje ekipu Slobode iz Užica. Nakon ostvarene pobede na domaćem terenu pre 15 dana protiv ekipe Novog Pazara kojom je Metalac osigurao opstanak u ligi, valjevski košarkaši su proteklog vikenda ubedljivo poraženi u Somboru od ekipe Jokera rezultatom 105:72, a trener valjevskih košarkaša Srđan Flajs iskoristio je ovu utakmicu da ozbiljnije vatreno krštenje dozvoli juniorima koji već duže nastupaju sa prvom ekipom. Tako su prve poene u Košarkaškoj ligi Srbije zabeležili Aleksej Obućina koji je za 19 minuta postigao pet koševa uz sedam skokova, Đorđe Gnjato koji je postigao tri poena, Vojin Obradović koji je postigao sedam poena. Igrao je i Aleksandar Milićević koji se nije upisao u strelce. Očekuje se da će ovi momci i večeras imati pristojnu minutažu u valjevskoj Hali sportova.

Detalj sa utakmice Metalac- Novi Pazar- foto Dragan Krunić

Vaterpolisti Valisa u isto vreme igraju u SRC Petnica utakmicu protiv ekipe Starog grada iz Beograda u nastavku Super lige Srbije, u borbi za poziciju od sedmog do 12.mesta. Valjevci su ubedljivo prvi u grupi, razlika u kvalitetu je evidentna, ali se svakako očekuje kvalitetna utakmica.

Vidre spremno dočekuju Stari grad- foto Dragan Krunić

Fudbaler Budućnost Krušika gostuju u Čajetini gde se u nastavku prvenstva Srpske lige zapad sastaju sa domaćom ekipom Zlatibora.

S obzirom na početna tri poraza, od kojih je jedan pretrpljen u Valjevu od FAP-a, i nesrećno izgubljene utakmice protiv Poleta u prošlom kolu, pred valjevskim fudbalerima je teško gostovanje. Zlatibor je u opasnoj zoni pa je ovo za njih jedna od utakmica biti ili ne biti.