27/04/2024

Budućnosti bod u prvom kolu

Autor 22/08/2023

Žestoko podmlađeni sastav Budućnost Krušika u prvom kolu Srpske lige zapad dočekao je na domaćem terenu ekipu Mladog radnika iz Požarevca. Zabeležen je nerešen rezultat 0:0, a po svemu viđenom valjevskoj ekipi učinjena je velika nepravda na startu prvenstva.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga na sredini terena, a vrlo brzo domaća ekipa je preuzela inicijativu, a potom se i došlo do šansi za vođstvo. Najpre je Krstić u 16-tercu gostiju odlično šutirao iskosa, ali je lopta prošla tik uz stativu gostujuće ekipe.

Isti igrač propisno se obrukao u u 35.minutu kada se nakon sjajne asistencije Starčevića našao ispred golmana gostiju. Lob udarac je bio lak plen za golmana Mladenovića, a čini se da je Krstić imao i boljih rešenje.

U jeku odlične igre domaćina igrači Mladog radnika odigrali su jedan brz kontra napad u kome je kiksnula odbrana domaćina, otvorio se put ka golu domaćina Jovanoviću, Đermanović ga je srušio na ivici 16-terca, pa je za taj start dobio direktni crveni karton.

Drugo poluvreme obeležila je početna inicijativa igrača Mladog radnika,udarac Ristića zaustavila je stativa, ali od toga trenutka igrači Budućnost Krušika zaigrali su kao da su u punom sastavu. Držali su loptu pod kontrolom, najizgledniju šansu imao je Starčević u 71.minutu kada je njegov udarac odbranio odlični golman gostiju. Odlično kondiciono pripremljena ekipa odigrala je drugo poluvreme na velikom nivou, da se gotovo i nije primetilo odsustvo Đermanovića.

Pri samom kraju utakmice desila se sporna situacija u kojoj je sudija Filip Živković iz Kraljeva propustio da svira jedanaesterac za Budućnost Krušik, nakon očigledne igre rukom gostujućeg igrača Strahinje Petrovića.

Pomenutog sudiju Filipa Živkovića valjevska publika neće zapamtiti po lepom suđenju. Posebno u prvom poluvremenu. Seckao je igru nepotrebno, kriterijum suđenja išao je na ruku gostujuće ekipe, očigledne faulove nad igračima domaće ekipe, poneke i na ivici grubosti nije sankcionisao. Takvim vođenjem igre bio je “nagrađen” zvižducima i usijanom atmosferom oko 400 navijača valjevske ekipe.

Predrag Simić- šef stručnog štaba Budućnost Krušika

Po završetku utakmice šef stručnog štaba Predrag Simić nam je rekao: “Nismo se nadali da ćemo ostati sa igračem manje i igrati u minusu 60 minuta, tako da sve što smo radili i sve što smo pokušavali da realizujemo kroz ovu prvu utakmicu palo je u vodu. Crveni karton Đermanoviću je promenio sam tok utakmice, ali uprkos igraču manje kada smo bili prinuđeni da se branimo napravili smo nekoliko situacija za gol. Čestitao bih igračima na karakteru, borbi i željom za pobedom. Bili ste svedoci suđenja koje nije bilo na nivou Srpske lige. Ostaje žal za tri boda, ali šta da se radi. U ovoj situaciji i bod je veliki kao kuća.”

BUDUĆNOST: Marković, Ivanović (od 93. Đorđević), Ristovski, Martinović, Stojanović (od 74. Panić), Starčević (od 89. Pavić), Isidorović, Petrović, Milovanović (od 46. Ranisavljević), Đermanović, Krstić (od 46. Jakovljević).