19/03/2024

DRUGA POBEDA METALCA

Autor 09/10/2021

Košarkaši Metalca upisali su drugu pobedu na utakmici protiv neugodne i mlade ekipe Dinamika iz Beograda konačnim rezultatom 90:85 (48:40).

Prva četvrtina bila je rezultatska klackalica u kojoj su beograđani bili uspešniji za jedan poen, da bi se u drugoj deonici domaći košarkaši trgli, i u samom finišu napravili osetljiviju prednost, pa se na odmor otišlo sa osam poena prednosti za Metalac.

U drugom poluvremenu domaći košarkaši nošeni publikom postepeno su povećavali prednost koja je u jednom trenutku bila i 15 poena, da bi u drugom delu četvte deonice ta prednost postepeno počela da se smanjuje, pa se na dva minuta do kraja ušlo u neizvesnost. Uporni gosti, fizički perfektno pripremljeni , na 20 sekundi do kraja imali su i šut za pobedu ali im se nije dalo. Valjevska ekipa je ipak zasluženo osvojila bodove jer je generalno tokom cele utakcime bila bolji tim. Ovom pobedom uz iznenađenje iz Novog Sada, Metalac je na čelu tabele.

Najefikasniji igrač utakmice večeras je bio gostujući plej Milijašević, inače kapiten kadetske reprezentacije Srbije sa 28 poena, dok su u domaćoj ekipi najraspoloženiji bili Marjanović sa 22 i Veljković sa 17 poena. Zanimljiv podatak je da je prosek starosti ekipe Dinamika 19,7 godina.

Trener Metalca Branislav Ratkovica nakon utakmice je rekao: Znali smo još i pre početka da nas čeka jako teška utakmica, i tako se i ispostavilo. Kada god smo imali sigurnu prednost, znali smo da to ne može da bude tako do kraja, jer su oni atipičan tim. Igraju jaku i kombinovanu odbranu što jako remeti ritam. Skokom u napadu vratili su se u igru u drugom poluvremenu. Iz ovakvih utakmica moramo da naučimo da ne smemo olako da ispustimo prednost koju smo imali.

Metalac u sledećem kolu gostuje u Pančevu gde ga čeka stari znalac ekipa Tamiša.