19/03/2024

KRUŠEVLJANKE BOLJE U VALJEVU

Autor 06/05/2022

Rukometašice ŽRK “Metalac” nakon završenog prvenstva, i poraza u Loznici od istoimene ekipe i odlično odigrane sezone našle su se u baražu za plasman u viši rang.

Protivnik u baražu je ekipa Napredak 12 iz Kruševca, a prva utakmica odigrana je u Valjevu. Gošće su prvi meč rešile u svoju korist rezultatom 31:27 (16:11).

Čvrstom igrom u odbrani i efikasnim napadom rukometašice iz Kruševca su već u prvom poluvremenu ostvarile prednost od pet golova koju je domaća ekipa “jurila” tokom cele utakmice.

Valjevska ekipa se trgla u drugom poluvremenu, smanjila rezultat na 23:21, u tim trenucima imala igračicu više i napad, ali su gošće umele da se odbran e. Domaće igračice imale su veliku podršku navijača u hali sportova, ali su kruševljanke smogle snage da se ponovo “odlepe” i ostvare prvu pobedu u baražu.

Najefikasnije u domaćoj ekipi su bile Mirjana Obrenović sa devet golova, Staša Damnjanović je postigla pet, a Jovana Pavlović i Jelica Mijailović po četiri pogotka.

U redovima Napretka nerešiva enigma za valjevske rukometašice bila je kapiten Jovana Bartošić Atanasković koja se osam puta upisala u strelce, Danijela Petković je postigla šest, a Dragana Petković pet golova.

Uzvratna utakmica igra se u Kruševcu, a rukometašice Metalca očekuje teška utakmica.