27/04/2024
Najnovije vesti

Metalac pobedio Vojvodinu

Autor 20/01/2024

Odličnom igrom na domaćem parketu košarkaši Valjevskog Metalca savladali su lidera prvenstva, prvoplasiranu ekipu KLS Vojvodinu rezultatom 94:99 (24:16, 22:22, 21:25, 27:25).

Čini se da je Vojvodina potcenila valjevske košarkaše, prvu četvrtinu obeležila je odlična igra domaćih košarkaša. Najpre početno vođstvo 10:2, nakon čega su se gosti trgli na kratko smanjili rezultat, ali se na prvi odmor otišlo sa osam poena prednosti za domaćina. Lešić i Bajić u tim trenutcima bili su nerešiva enigma za nososađane.

Nastavak igre doneo je još bolju igru domaćina, pa je semafor sredinom druge četvrtine pokazivao visokih 36:20 za Metalac. Ipak zahvaljujući raspoloženom Nikoliću gosti su uspeli da anulitaju prednost domaćina 46:38, i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak utakmice doneo je pad u igri domaćina, što su gosti znalački koristili. Velikom serijom od 11:0 pokazali su svoje mogućnosti, Daj je prekinuo seriju sigurnim pogotkom za tri poena, pa se u četvrtu četvrtinu ušlo sa samo četiri poena prednosti za Metalac.

Sreća je ipak bila na strani domaćina, trojkama Grubora, ali i lošom realizacijom gostiju u polju napada, Metalac je ponovo bio na +8 (87:79) pa je utakmica privedena kraju za konačnih 94:88.

Najefikasniji u redovima domaćina ponovo je bio Savo Lešić sa 25 pogodaka i 13 osvojenih lopti, rame uz njemu je bio Bajić sa 22 poena, dok je u redovima Vojvodine najefikasniji bio Nikolić sa 18 pogodaka.

Ovom pobedom Metalac se učvrstio u sredini tabele sa devet pobeda i isto toliko poraza. Sledi gostovanje u Subotici gde će valjevske košarkaše ugostiti domaća ekipa Spartaka, još jedan od lidera prvenstva. Metalac je u prvom delu prvenstva pobedio favorizovane Subotičane, koje je u tom trenutku predvodio Valjevac Vladimir Đokić.