19/03/2024

METALAC UVERLJIV U LESKOVCU

Autor 13/03/2022

Košarkaši Metalca nastavljaju sa dobrim igrama. Utakmica u Leskovcu protiv ekipe Zdravlja odigrana je na visokom nivou, pa je ostvarena peta pobeda u poslednjih šest kola. Rezultat 79:88 ( za valjevske košarkaše i nova dva boda definitivno su potvrdili opstanak u ligi.

Valjevski košarkaši dobro su otvorili utakmicu, brzo poveli ali je domaćinu ipak pripala prva četvrtina. U drugoj i trećoj gosti su postojali kao jedina ekipa na terenu. Dobrim akcijama i preciznim šutevima “demolirali” su domaćina pa je u jednom trenutku semafor pokazivao 17 poena prednosti za Metalac.

Probali su domaći košarkaši sve ali su uspeli jedino u četvrtoj četvrtini da smanje rezultat. Nije pomogla ni bučna publika, bodovi su otišli u Valjevo.

Najefikasniji u valjevskoj ekipi bio je Mijailović sa 20 poena, kod domaćina Đorđević sa 16. Luković je pružio standardno dobru partiju sa 14 skokova i šest asistencija.

U sledećem kolu u Valjevu gostuje ekipa iz “gornjeg doma”- Mladost iz Zemuna. Očekuje se zanimljiva utakmica koja se igra u petak u hali sportova sa početkom u 19 sati.