19/03/2024
Najnovije vesti

RUKOMETAŠICE METALCA UVERLJIVE

Autor 13/03/2022

Nastavak prvenstva u prvenstvu Prve lige zapad doneo je novu pobedu rukometašica Metalca. Uverljivim rezultatom 41:7 pobeđena je ekipa RK Sedmerac iz Prijepolja ( 25:3 ).

U neravnopravnoj utakmici valjevske rukometašice opravdale su ulogu lidera. Od prvog minuta videla se velika razlika u kvalitetu ekipe, a prednost Metalca je rasla iz minuta u minut. Gostujuća ekipa potpuno nespremna i nedorasla rangu u kome se takmiči na gostovanje je došla sa samo osam igračica, a valjevke su pokazale da potpuno spremno nastavljaju prvenstvo.

Brzi kontra napadi i sigurne realzicije nakon deset minuta prvog poluvremena, vođstvo od 14:2 na momente su utakmicu učinili gotovo neinteresantnom. Trener Novokmet pružio je priliku svim igračicama, a čak 11 se upisalo u listu strelaca.

Najefikasnija je bile Tamara Kosić sa šest golova, dok su Nikolina Tripković, Jovana Jovančić i Dunja Despotović postigle po pet pogodaka. Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Jovančić.