27/04/2024

Nerešeno u derbiju rukometaša

Autor 10/12/2023

Derbi utakmica 12 kola Prve lige Srbije odigrana je sinoć u valjevskoj hali sportova. Metalac i Mačva podelili su bodove, jer je konačan rezultat bio 22:22 (11:13).

Očekivano tvrda utakmica u kojoj su se “sudarile” ekipe koje dele drugo mesto pripala je na početku gostima. Poveli su i valjeski tim je u kontinuitetu “jurio” rezultat. Gosti iz Bogatića, u kojoj dobar deo tima čine igrači koji su se kalili u Metaloplastici vodili su pri kraju prvog poluvremena 13:10 najavljujući moguće iznenađenje. Ipak, već visoko vođstvo gostiju smanjio je Nedić dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Metalac je silovito startovao u drugom poluvremenu. Kosta Nedeljković je bio nerešiva enigma za odbranu Mačve, Obradović je “začarao” mrežu Metalca. Rezultat je najpre izjednačen, a potom se Metalac “odlepio” u jednom trenutku na 19:16. Međutim, ni gosti se nisu predavali. Agresivnom odbranom uspeli su da zaustave nalete valjevskih rukometaša i nešto lošijom odbranom domaćina uspeli su da stignu do izjednačenja. A onda se igralo gol za gol. Nakon jednog neuspešnog napada Metalca dva minuta pre kraja utakmice i brzoplete akcije gostiju, domaćin je u kontra napadu propustio priliku da osigura pobedu, pa je poslednji napad pripao gostima koji nisu imali dovoljno koncentracije za preokret. Poslednjih 10-tak sekundi bilo je kratko za domaću ekipu u pokušaju da upišu novu pobedu.

Po viđenom na terenu čini se da je nerešen ishod derbija najrealniji.

Detalj sa utakmica Metalac- Mačva

Najefikasniji u domaćem timu bili su Nedeljković, Milinković i Trikić sa po pet golova, dok se u redovima Mačve izdvojio Pajić sa šest, ali i Gligorić sa pet golova.

Sasvim zasluženo za igrača utakmice proglašen je golman Metalca Obradović. U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva valjevska ekipa gostovaće u Kruševcu, gde ih dočekuje poslednje plasirana ekipa na tabeli- ekipa Krušavca.