17/06/2024

Nova pobeda Budućnost Krušika za visok plasman na tabeli

Autor 23/05/2024

U vanrednom, 28. kolu prvenstva Srpske lige Zapad fudbaleri Budućnost Krušika 2014 zabeležili su 11 pobedu u prvenstvu. Ovoga puta savladana je ekipa Sloge 33 iz Petrovca na Mlavi rezultatom 4:1 ( 2:1 ).

Nije sve išlo tako glatko kako govori konačan rezultat. Utakmica je igrana po jakoj kiši koja je nošena vetrom stvarala gotovo nemoguće uslove za igru. Domaći fudbaleri su od prvog minuta pokazali veću inicijativu, krenuli su hrabro sa napadima jasno stavljajući gostima do znanja šta ih očekuje.

Akcija i postizanje drugog gola- foto Dragan Krunić

Već u 15. minutu bilo je 1:0 za Budućnost. Odlično je proigran Pavle Stojanović sa leve strane, lopta je pala na peterac, a Stojanović je u maniru iskusnog strelca sproveo loptu u mrežu. Samo deset minuta kasnije ponovo akcija sa leve strane, lopta je ubačena u kazneni prostor gostiju i poovo je Pavle Stojanović bio uspešan pored nemoćnog golmana gostiju.

Incident nakon koga je Đermanović mogao u svlačionicu- foto Dragan Krunić

Kada se očekivao debakl gostiju u prvom poluvremenu desio se incident. Par minuta nakon drugog gola Budućnosti nakon jednog prekršaja domaćih igrača daleko od gola u polju domaćina, došlo je do koškanja između igrača, najburnije je reagovao Đermanović koji je odgurnuo jednog od gostujućih igrača koji je pao kao pokošen, pa je glavni sudija Amer Solaković pokazao crveni karton domaćem igraču. I tu se strasti nisu smirile. Na teren su uletela tri rezervna igrača gostiju, viđene su ružne scene, ali je utakmica nastavljena. Osokoljeni gosti već u 36. minutu su nakon jednog prekida i ubačene lopte sa leve strane uspeli preko Avdića da smanje rezultat na 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Stotinak promrzlih i pokislih gledalaca sa zebnjom je čekalo nastavak utakmice, ali je Kosta Marković, trener Budućnost Krušika dobrom postavkom igre u nastavku pokazao da prolećni rezultati nisu slučajnost.

Samo početna inicijativa gostiju, i odlične reakcije odbrane Budućnosti, ugasile su nade gostiju kojima je današnja utakmica bila poslednji voz za opstanak u ligi. Kako je vreme odmicalo Budućnost je sve više igrala igru po kojoj je postala prepoznatljiva. Kratki pasovi uz brze promene, i brze napade. Tako je postignut i treći gol. Akcija po levoj strani, ulazak u 16- terac Pavla Stojanovića, potom odlična asistencija ka Jakovljeviću koji je odličnim šutem savladao nemoćnog golmana Marunića. Igrao se 74. minut.

Stojanović u prodoru koji je predhodio trećem golu- foto Dragan Krunić

Nakon trećeg gola domaćina gosti su se “raspali”. Iako sa igračem manje igrači Budućnosti su svojom igrom sve učinili da razlika bude neprimetna. Naprotiv. Ređale su se šanse i šutevi, pogođena je i jedna prečka, nakon jedne dobre akcije, umalo je pao auto- gol, a tačku na utakmicu stavio je Starčević u 90.minutu za 4:1.

Ono što je kvarilo ovu utakmicu je katastrofalno suđenje Amera Solakovića. Najpre je “naseo” u koškanju igrača i pokazao direktni crveni karton Đermanoviću, nije sankcionisao ulazak gostujućih rezervnih igrača na teren, često je pravio previde uglavnom na štetu domaće ekipe. A gosti su u nemoći često bili i više nego grubi. U 35. minutu Pavić je u jednom startu prošao razbijene glave, sviran je kontra faul… Pavić je napustio igru sa krvavom čalmom na glavi. Dva žuta kartona i jedan crveni za domaćina, pet žutih kartona za goste bilans je njegovog nesnalaženja na terenu.

Povređeni Pavić napušta teren- foto Dragan Krunić

Zanimljivo je da je Kosta Marković juče poštedeo prvog golmana Milinkovića, na golu se našao Kačarević, koji je svojim odbranama pokazao da je dostojna zamena prvom golmanu. Nakon ove pobede Budućnost se nalazi na visokom četvrtom mestu na tabeli sa 43 boda.

Verovatno ni najveći optimisti nisu očekivali ovakav plasman na početku prvenstva, dva kola pre završetka sezone.

Kosta Marković, trener Budućnost Krušika 2014- foto Dragan Krunić

O današnjoj utakmici Kosta Marković, trener Budućnosti rekao nam je:

“Ušli smo ozbiljno u utakmicu, dali smo dva brza gola, malo nas je poremetio taj crveni karton. Mislim da to ne treba da nam se dešava u budućnosti, da treba da budemo ekipa koja će pre svega da izgleda lepo na terenu, da poštujemo normalno ponašanje. Pokušali smo u drugom poluvremenu da sa izmenama zatvorimo levu stranu gde je nedostajao igrač sa crvenim kartonom, uspeli smo u tome, i na kraju smo odigrali jednu odličnu utakmicu sa igračem manje. Nije se uopšte videlo da imamo igrača manje, dali smo još dva gola i ja sam zadovoljan. Danas je na golu bio golman Kačarević, što se ispostavilo kao odlično rešenje, i on je pokazao da je golman na koga možemo da računamo sa Milinkovićem u duetu u narednom periodu. U naredne dve utakmice daću priliku i drugim mladim igračima, nadam se da neće biti nekih problema, svaku utakmicu idemo na pobedu. Ko god da počne ili je na klupi mislim da će se lagano uklopiti u tim”.

U sledećem, 29. kolu Srpske lige Zapad valjevski fudbaleri gostuju u Mihajlovcu gde se sastaju sa istoimenom ekipom. OFK Mihajlovac je inače poslednje plasirana ekipa na tabeli sa 18 osvojenih bodova. U prvom delu prvenstva susret na Pećini završen je nerešeni ishodom 0:0.

Protiv Sloge je Budućnost Krušik nastupila u sastavu: Kačarević, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Panić (od 90. O.Milovanović), Stojanović (od 83. Blažić), Starčević, Pavić (od 35. Jakovljević), Đurić (od 46. N.Stojanović), Milovanović, Petrović.