19/03/2024

NOVA POBEDA METALCA

Autor 13/02/2022

Košarkaši valjevskog Metalca izvojevali su još jednu zlata vrednu pobedu, ovoga puta protiv direktnog konkurenta za opstanak u ligi, ekipe lazarevačke Kolubare rezultatom 106:85.

Početak utakmice pripao je domaćoj ekipi koja je dalekometnim šutevima povela 10:2. Ipak, Kolubara se nije predavala, pa je vrlo brzo rezultat smanjen, ali Metalac nije ispuštao vođstvo. U prvom poluvremenu razlika je bila u korist domaće ekipe do 10 poena, ali se greškama topila. Ipak, na poluvreme se otišlo rezultatom 52:41.

Odmor je više prijao domaćim igračima, silovito je krenuo Metalac. Agresivnom odbranom, efikasnim završnicama, rezultat je za tili čas bio na 20 poena prednosti. Nisu se domaći igrači opuštali, pa je prednost u jednom trenutku bila i 26 poena za Metalac. Gostujuća ekipa koja je u prvom delu prvenstva pregazila valjevce nije ličila na sebe.

Nepogrešivi Trunić, najefikasniji igrač meča, sa 23 poena, odlično je igrao Mijailović sa devet asistencija, Luković je gospodario reketom. Pomagali su trojkama i Stefanović i Pavić pa je na kraju utakmice ostvaren trocifren rezultat 106:85.

Vredi spomenuti da je večeras najefikasniji igrač utakmice Lazar Trunić sve bolji na parketu, i da predstavlja pravo pojačanje za nastavak sezone kada se bije bitka za opstanak u ligi.

Utakmicu je pratio veliki broj gledalaca, kako domaće ekipe, tako i gostiju iz Lazarevca.