27/04/2024
Najnovije vesti

Odlična igra Budućnost Krušika i novi bodovi na Pećini

Autor 07/10/2023

Fudbaleri Budućnost Krušika u osmom kolu Srpske lige zapad savladali su ekipu Tutina rezultatom 4:1 (2:1). Nakon odličnog izdanja u Loznici u prošlom kolu drugom vezanom pobedom valjevski fudbaleri su na tabeli uspeli da stignu do deobe trećeg mesta.

Još se igrači nisu ni zagrejali a Budućnost je povela 1:0. Igrao se peti minut kada se nakon greške odbrane Tutina David Starčević dokopao lopte, odlično sa leve strane uposlio Aleksića koji se odličnim šutem pobrinuo da šansa ne ode u nepovrat.

Rano vođstvo dodatno je motivisalo domaće igrače koji su presingom i agresivnom igrom nastavili sa šansama. Desetak minuta kasnije Todorović je odličnim centaršutem uposlio Jakovljevića, čiji udarac glavom je maestalnom paradom zaustavio golman Tutina Alić. U jeku napada Budućnosti stiglo se u 25.minutu do vođstva od 2:0. Ponovo je Todorović sjajno ubacio loptu na peterac gde se odlično snašao Nešković, i glavom šutirao neodbranjivo.

Mogla je Budućnost do kraja prvog poluvremena da postigne gol kada je Martinović snažno šutirao sa 20-tak metara, ali za malo preko gola. U nadoknadi vremena gosti su smanjili na 2:1 nakon grube greške domaće odbrane, a strelac je bio Kecap.

U drugom poluvremenu viđena je dobra igra gostiju koji su brzim kontrama pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja. Međutim, odbrana valjevskih fudbalera nije dozvoljavala iznenađenja. Ipak, prva odlična prilika bila je u korist domaćina. Išla je lopta od noge do noge, kombinovali su Ristovski i Ivanović do danas odličnog Jakovljevića, koji je odličnim centaršutem “gađao” Aleksića čiji je snažan šut golman gostiju odličnom intervencijom odbranio.

Treći gol postigao je u 87.minutu mladi Panić nakon odlične asistencije Krstića, a tri minuta kasnije u strelce se upisao i Krstić za 4:1, nakon asitencije Panića. Vredi napomenuti da su oba igrača ušla u drugom poluvremenu.

Ovom pobedom valjevski fudbaleri su uz neke iznenađujuće rezultate na ostalim utakmicama ( Jošanica izgubila na domaćem terenu, Zlatibor poražen od Loznice takođe na domaćem terenu ) su došli do deobe trećeg mesta na tabeli se ekipom Loznice.

Šef stručnog štaba Budućnost Krušika Peđa Simić

Šef stručnog štaba Budućnost Krušika Peđa Simić bio je zadovoljan današnjom igrom nakon utakmice. Evo i šta nam je rekao po završetku: “Znali smo da se radi o odličnoj ekipi, koja odlično igra na gostovanjima. Pripremali smo se da u utakmicu uđemo što spremnije i što agresivnije. Ušli smo kako treba i dali smo dva gola, od početka sezone nismo imali ovoliko šansi. Stvarali smo mnoge prilike ali je realizacija izostala. Nesrećno smo primili gol u sudiskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je naša “sveža krv” u drugom poluvremenu uspela da sačuva naš gol i da kroz kontra napade ugrozimo protivnika. Zadovoljni smo dosadašnjim bodovnim učinkom, jer smo i pre ove utakmice ispunili neki zacrtani cilj, da imamo 50% bodova. Sa ovom pobedom smo i izvan toga. Sigurno je da smo posle pobede u Loznici dobili krila, ekipa ima veće samopouzdanje, a moj stručni štab ima tu sreću da imamo 22 igrača koji svakog trenutka mogu da menjaju jedan drugog tako da smo u velikoj prednosti u odnosu na druge ekipe”.

Za Budućnost Krušik su igrali:  Milinković, Ivanović, Jakovljević (od 83. Krstić), Martinović, Starčević (od 76. Pavić), Nešković (od 46. Panić), Petrović, Aleksić (od 63. P. Stojanović), N. Stojanović (od 46. Ristovski), Đermanović, Todorović

U sledećem kolu valjevski fudbaleri gostuju u Čačku gde se u derbiju kola sastaju sa prvoplasiranom ekipom Borca.