27/04/2024

Pobeda Metalca pred domaćom publikom (video)

Autor 07/10/2023

Košarkaši Metalca ostvarili su prvu pobedu pred domaćom publikom u drugom kolu Admiral bet Košarkaške lige Srbije. U hali sportova savladana je ekipa Mladosti iz Zemuna rezultatom 84:73 (17:20, 17:13, 32:24, 18:16).

Krenulo je loše po valjevsku ekipu, pa su Zemunci posle pet minuta prve četvrtine vodili 9:0. Nije valjevcima polazilo ništa za rukom, lopta jednostavno nije htela u koš. Prve poene upisao je na polovini prve četvrtine Keni Dej trojkom, a onda se ekipa trgla, zaigrala znatno bolje pa se na pauzu otišlo sa tri poena u korist Mladosti (17:20).

U drugoj četvrtini koja je pripala domaćim košarkašima razigrao se Lešić, potpomognut Grinom (17:13), ali se na odmor otišlo prednošću Metalca 34:33. U drugoj deonici odlično je igrao Bajić i možda bi prednost u korist Metalca bila veća da Bajić zbog treće lične greške nije morao prerano na klupu za rezerve.

Nastavak utakmice protekao je u odličnoj igri Metalca. Najpre je na startu treće četvrtine Mladost uspela da povede sa četiri poena, ali je brzo anulirana. Raspucali su se igrači Metalca, Lešić je bio nerešiva enigma za mlade centre Mladosti, odličnu rolu je pružio Džo Kuk Grin, pogađao je i Daj baš kada je to trebalo. Semafor je za kratko vreme pokazao 59:49, a na pauzu pred poslednju četvrtinu se otišlo sa prednošću od devet poena- 66:57. Metalac je u trećoj četvrtini postigao 32 poena, dva manje nego u prve dve četvrtine.

Džozef Kuk Grin u akciji

Poslednja četvrtina je bila najuzbudljivija jer je četa Miloša Obrenovića na sve načine pokušala da smanji prednost Metalca i načini preokret. Spuštala se prednost Metalca do pet poena prednosti, ali su domaći igrači umeli da je sačuvaju, potom i povećaju. Trener domaće ekipe Saša Milićević brzim rotacijama igrača kvario je planove gostiju. Zemunci su bili u igri do dva minuta pre kraja, kada je Keni Dej poentirao u reketu i uz dodatno bacanje obezbedio vođstvo Metalca od devet poena.

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Lešić sa 20 poena, ali je igrač utakmice bio Džo Kuk Grin sa 19 poena, 9 skokova i 4 asistencije (indeks 30), Keni Daj je postigao 16, Grubor 11, Sinovec 10 poena. Kod Mladosti je najefikasniji bio Živojinović sa 17 i Gašić sa 15 poena.

U trećem kolu Košarkaške lige Srbije Metalac gostuje u Novom Sadu a protivnik je ekipa Vojvodine.

Metalac Valjevo – Mladost Zemun 84:73.