27/04/2024
Najnovije vesti

Osvojen bod u Ljubiću

Autor 20/04/2023

U 22. kolu Srpske lige Zapad fudbaleri Budućnost Krušika uspeli su da osvoje zlata vredan bod u utakmici protiv domaće ekipe Poleta.

Osokoljena pobedom protiv favorizovanog FAP-a na svom terenu u prošlom kolu valjevska ekipa prikazala je odličnu igru protiv petoplasirane ekipe na tabeli. Valjevski fudbaleri su odigrali odličnu utakmicu, a nedostajalo je sportske sreće da se vrate sa tri boda.

Igrala se čvrsta utakmica, šansi je bilo na obe strane, Rajevcu je poništen gol zbog ofsajda, a Budućnost Krušik je u drugom poluvremenu igrala sa igračem manje 35 minuta jer je Martinović zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren. I u tim situacijama gosti su bili ravnopravan protivnik. Šansu utakmice za valjevski tim ispustio je Močić u drugom poluvremenu, kada je Rajevac sjajnom asistencijom uposlio Močića koji je sa 5-6 metara loptu poslao preko prečke.

Poslednji deo igre pripao je domaćinim igračima koji su dve 100% šanse prokockali. Po prikazanoj igri podela bodova je najrealniji rezultat. Ekipa Budućnost Krušika igrala je oslabljena, jer zbog parnih kartona nisu igrali Tešić, Đermanović i Matić.

“Bili smo hendikepirani neigranjem trojice standardnih prvotimaca, ali smo dobro odigrali utakmicu. Nismo iskoristili svoje prilika, ali smo imali sreću pa su i domaći fudbaleri na kraju utakmice promašili dve stopostotne prilike. Mislim da je nerešen rezultat najrealniji u ovoj utakmici. Okrećemo se ka novom gostovanju, u nedelju nas čeka novo gostovanje protiv Sloge u Kraljevu, i daćemo sve od sebe da rezultat bude što bolji po nas” rekao nam je šef stručnog štaba Budućnost Krušika Predrag Simić.

Za Budućnost Krušik igrali su: Milinković- Nikolić- Jakovljević- Martinović- Starčević- Isidorović- Petrović- Pavlović- Močić- Đorđević i Rajevac. U drugom poluvremenu su igrali i Sokolović, Grujičić i Miloš Milovanović.

Budućnost Krušik u nastavku prvenstva u podmlađenom i gotovo novom sastavu pruža sve bolje partije. U sedam odigranih utakmica osvojeno je 11 bodova, dok je jesenji deo završen sa 17 osvojenih bodova. Primetna je i velika razlika u pristupu igri, a raduje i povratak publike na stadion u parku Pećina.