27/04/2024
Aero-klub-Valjevo-medalje-16-09-2023-V-blanik-kup-Trstenik-prenosi-Objektiva.rs-vesti-News-Valjevo-Kolubarski-okrug

Piloti i jedriličari Aero kluba Valjevo osvojili četiri medalje u Trsteniku

Autor 20/09/2023

Na V međunarodnom Blanik kamp kup-u održanom 16. septembra 2023. na Sportskom aerodromu Trstenik, članovi Aero kluba Valjevo su u Motivacionoj kategoriji, i ove godine, ostvarili zapažene rezultate osvojivši znatan broj medalja.

U pojedinačnom plasmanu članovi Aero kluba Valjevo, Dejan Nedović je osvojio drugo, a Marko Milojković treće mesto.

U ekipnom plasmanu prvo mesto su zauzeli Lara Naud i Marko Milojković. Na sledećoj poziciji su Andrija Milinković i Dragan Radalj, takođe članovi AK Valjevo.

Takmičenje je priređeno u dve kategorije: profesionalna za učesnike sa važećim dozvolama pilota jedrilice i važećim odgovarajućim lekarskim uverenjem, i motivaciona za takmičare sa završenom osnovnom jedriličarskom obukom i odgovarajućim lekarskim uverenjem. Za obe kategorije ustanovljen je i ekipni plasman, a ekipu čine dva takmičara iz iste kategorije.