19/03/2024
Objektiva.rs Valjevo Odbojkaški klub Železničar Lajkovac Agencija PR Pristup

POBEDA BEZ PLASMANA

Autor 22/12/2022

Odbojkašice Železničara završile takmičenje u evropskom Kupu CEV, na sinoć odigranoj utakmici, pred svojim navijačima, časno su se oprostile od učešća u evropskim kupovima.

U revanš utakmici šesnaestine finala Kup CEV uspele su da pobede nemačku ekipu Palmberg Šverin, ali ne i da se plasiraju u osminu finala.

Pobedile su rezultatom 3:2, po setovima 25:13, 23:25, 25:22, 26:28 i 15:9, dok je u prvom meču u Nemačkoj Šverin slavio sa 3:0.

Malo sreće je nedostajalo da lajkovačke odbojkašice dođu do tzv. zlatnog seta, odnosno do pobede od 3:1. Očigledno veoma motivisane, fantastično su odigrale prvi set i ubedljivo ga dobile. Uz podršku publike, nastavile su sjajnu igru u rezultatski izjednačenim i neizvesnim narednim setovima.

U prelomnom četvrtom delu igre ekipa Železničara je propustila tri meč lopte, a Šverin iskoristio prvu. To je ujedno značilo i oproštaj od daljeg takmičenja, ali je ekipa Branka Kovačevića želela tu pobedu, tako da je smogla snagu da osvoji peti set.

Najefikasnija u Železničaru bila je izvanredna Aleksandra Uzelac sa 28 poena, a pratile su je Ivanović i Veltman sa 15 i Madan Rozales sa 14 poena. Tanja Stanojević je osvojila 8, Antonijević 3 boda.

Prošle godine je u prvom kolu odbojkašice Železničara igrale su protiv vrlo jakog turskog Ezačibašija, koji predvodi Tijana Bošković, a ove protiv odlične ekipe Palmberg Šverin iz Nemačke.