19/03/2024

POBEDA RUKOMETAŠICA U LOZNICI

Autor 08/11/2021

Rukometašice ORK Metalac ostvarile su pobedu od 33:20 na gostovanju protiv ORK Loznica čime su zauzele prvo mesto na tabeli Srpske lige zapad.

Valjevke su utakmicu rešile još u prvom poluvremenu kada su odličnom igrom u odbrani i efikasnošću u napadu otišle na odmor rezultatom 18:10. Sve je dobro funkcionisali, golmani su dobro obavljali svoj deo posla, odbrana je odlično delovala, u napadu još bolje. Brze kontre valjevki urodile su plodom.

Ni drugo poluvreme nije donelo značajnije rezultate po domaću ekipu ORK Loznica, pa su se rukometašice Metalca zasluženo radovale u ovom jako bitnom takmičarskom meču.

Najefikasnije u redovima valjevske ekipe su bile Marta Mosurović sa sedam postignutih golova, koja je istovremeno proglašena i za igrača utakmice, Jovana Pavlović postigla je gol manje, a po pet puta u listu strelaca upisale su se Mirjana Obrenović i Jelica Mijailović. U redovima Lozničke ekipe najbolja je bila Jasmina Simić sa devet postignutih golova.

Sledećeg vikenda u Valjevu se igra derbi kola, gostuje grad Loznica, jedan od favorita za najviši plasman.