19/03/2024

POBEDA UZ DOBRU IGRU

Autor 19/03/2023

Drugo kolo Srpske lige Zapad donelo je prvu pobedu Budućnost Krušika na domaćem terenu. Pobeđena je ekipa Budućnosti iz Arilja rezultatom 3:1 (2:1).

Krenulo je loše po valjevske fudbalere. Naime, već u petom minutu gosti su iz opravdano dosuđenog jedanaesterca poveli 0:1, strelac najstrožije kazne bio je Nedeljković. Ipak, valjevski fudbaleri nisu se predali. Naprotiv, krenulo se sa otvorenijom igrom pa je kapiten Filip Rajevac nakon odlične asistencije Pavlovića postigao gol za izjednačenje. Napadi Budućnost Krušika i agresivna igra isplatili su se vrlo brzo. Iz jedne akcije i dobrog centaršuta sa leve strane Isidorovića, Rajevac je skrenuo loptu ka Petroviću koji je bio nepogrešiv za vođstvo domaćina 2:1, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Gosti su u drugom poluvremenu pokušavali kontra napadima da dođu do izjednačenja, ali juče odlična odbrana Budućnost Krušika nije dozvoljavala ozbiljniju ugroženost gola golmana Milinkovića. Sredinom drugog poluvremena u najvećim naletima gostiju, sevnuo je kontra napad valjevaca, Sokolović je odlično uposlio Matića kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat za 3:1.

Budućnost Krušik je igrala u sastavu: Milinković- Jakovljević- Matić- Isidorović- Petrović- Pavlović- Močić- Đorđević- Đermanović- Tešić- Rajevac, a u drugom poluvremenu priliku su dobili i Sokolović, Starčević i Jovičić.

Ovom pobedom Budućnost Krušik se izborio na osmo mesto na tabeli i 21 osvojenim bodom. Idu na ruku rezultati jer je većina konkurenata za očuvanje Srpskoligaškog statusa juče izgubila utakmice.

Nakon jučerašnje utakmice šef stručnog štaba Predrag Simić rekao na je sledeće: ” Ovo je bila vrlo važna utakmica za nas, posebno posle boda u Krupnju u prvom kolu. Smogli smo snage da uzmemo tri boda. Znali smo važnost ove utakmice, i videla se po igračima ta težina prve utakmice na domaćem terenu u nastavku prvenstva. Bile su malo “okovane” noge. Dobro je što smo se vratili u igru posle vodećeg gola gostiju. Mi smo jedna dobra hemija, jedna dobra ekipa, i bili smo ubeđeni i pre utakmice, a i kada smo primili gol da ćemo preokrenuti rezultat, što se pokazalo tačno. Imali smo dosta kadrovskih problema, četiri-pet igrača koje smo označili kao nosioce igre bili su povređeni, i videlo se na terenu da su slabo pripremnjeni, ali nemam zamerki. Ova ekipa je odabrana ekipa, dobro treniraju i dobro rade, i to je rezultat današnje pobede i boda u Krupnju.”

U narednom kolu Budućnost Krušik gostuje u Požarevcu gde se sastaje sa emipom Mladog radnika 1926. Očekuje se zanimljiva utakmica jer domaća ekipa sa 16 bodova zauzima 12-to mesto na tabeli i nalazi se u opasnoj zoni za ispadanje.