• Vesti
  • POBEDA VALISA NA STARTU SUPER LIGE

POBEDA VALISA NA STARTU SUPER LIGE

Autor 06/10/2021

Vaterpolo klub Valis na startu super lige zabeležio je prvu pobedu savladavši ekipu Proletera iz Zrenjanina rezultatom 10-9. Novajlija ali i najmlađa ekipa u ligi, do svoje prve pobede došao je na težak način, kako se i očekivalo. Prvu četvrtinu obeležila su vođstva gostiju ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom 3-3. Druga deonica pripala je Valisu 3-2, pa je valjevska ekipa na poluvremenu vodila 6-5.

Trener domaćina bolje je iskoristio pauzu pa su valisovci u trećoj četvrtini odigrali odlično, što je pokazivao i rezultat na semaforu 9-5 (3-1). Taman kada je publika na bezenu u Lajkovcu, gde se inače igrala ova utakmica, pomislila da je sve rešeno, krenuo je zaplet. Pri rezultatu 10-6 za Valis, dolazi do pada koncentracije, opuštanja, i igračkog neiskustva, pa se pri tom rezultatu nižu greške. Promašen je gol na par metara ispred gostujućeg golmana, maši se i peterac, potom jedna stativa, a sve to je bilo dovoljno gostima da jakom odbranom i snažnim napadom smanje rezultat, pa čak da u poslednjem napadu imaju priliku i za izjednačenje.

Ipak je rezultat ostao nepromenjen, pa je Valis zasluženo upisao prve podobe na startu Super lige. Najefikasniji u redovima Valisa bili su Trajković, Lobov i Porobić sa po dva pogotka. Trener valjevaca Miloš Saković nakon završetka utakmice rekao je: Najvažnije je da smo uzeli bodove, ali ne mogu da budem zadovoljan igrom koju smo prikazali, posebno u četvrtoj četvrtini, jer je nedopustivo da izgubimo poslednju četvrtinu 3-1. Dobro smo ušli u utakmicu, Proleter je iskusnija ekipa od nas što su i pokazali, ali smo u četvtoj četvrtini ušli u njihov ritam i pravili dečje greške. Ovo je pokazatelj da ova ekipa ima potencijal, ali mora da radi da bi ušli u ozbiljniji vaterpolo. Ne mogu da izdvojim nikoga od igrača za sada, jer nisam zadovoljan igrom, mogu da kažem da su svi odradili zadovoljavajuće ali nisu ispunili onoliko koliko su mogli da bi rezultat bio veći.

Valis je trebao da u drugom kolu gostuje u Šapcu, ali je utakmica otkazana zbog međunarodnih obaveza ovoga kluba. Za dve nedelje u Lajkovcu gostuje ekipa Vojvodine iz Novoga Sada.