27/04/2024

Pobeda Valisa u susretu sa Vojvodinom

Autor 03/03/2024

Nastavljeno je i vaterpolo prvenstvo Super lige. U grupi za poziciju od 7-12 mesta Valis Vega je savladao ekipu Vojvodine u Petnici rezultatom 14:9 (3:2, 1:1, 5:3, 5:3).

Uprkos dobroj igri domaće ekipe i izostanka Dimitrija Obradovića, Vojvodina se dobro držala u prve dve četvrtine. U tvrdoj takmičarskoj utakmici koja je rešena u drugom poluvremenu i koju je obeležila do povreda i izlazak iz igre do tog trenutka najboljeg igrača Vojvodine- golmana Pajkovića, Valis je došao do novih bodova koji su ga učvrstili na sedmom mestu Super lige Srbije.

Kasum je bio najefikasniji u redovima Valisa sa četiri gola, dok su se po dva puta u strelce upisali Kovačević, Radanović, Krstić i Rogač. U redovima Vojvodine najefikasniji su bili Janković i M.Bošković sa po dva pogotka.

Trener Valisa Miloš Saković kratko je prokomentariosao utakmicu:

“Bila je ovo teška utakmica u kojoj je Vojvodina pružila dobar otpor. Mislim da je rezutat realan pokazatelj stanja u bazenu, ali mi je žao što nismo iskoristili sve prilike u prve dve četvrtine za većim rezultatom.”