27/04/2024

Pobeda za luku spasa

Autor 11/02/2024

Pobedom protiv kraljevčke Sloge u 21. kolu Košarkaške lige Srbije od 89:84 (28:25, 18:16, 21:21, 22:22) košarkaši valjevskog Metalca približili su se luci spasa u borbi za opstanak.

Metalac je dobro otvorio utakmicu, ali su gosti sa dve trojke pokazali da nisu došli da se brane. Gotovo cela utakmica je bila “klackalica”. Metalac je uspeo da prednost ostvari u prve dve četvrtine kada je vodio sa sedam poena prednosti 34:27, 40:34, ali se na odmor otišlo rezultatom 46:41.

Nastavak utakmice doneo je dobar početak Metalca, za tili čas semafor je pokazao 60:49 za domaće košarkaše. I kada su navijači već videli pobedu sa visokom razlikom, ponovo se desio pad u igri. Gosti su najpre šutevima za tri poena, potom brzim kontrama, ali i lakim ulazima i još lakšim polaganjima brzo smanjili rezultat, pa se u četvrtu četvrtinu ušlo sa pet poena za domaćina.

Svežinu u redove Metalca uneo je Grubor svojim ulaskom i šutevima za tri poena. Poslednju četvrtinu obeležila je “šuplja” odbrana domaćina, jer su gosti prodorima u reket uspeli da smanje rezultat na tri poena, a onda su u poslednjoj minuti igre imali i tri promašene trojke za izjednačenje i eventualni produžetak.

Detalj sa utakmice Metalac- Sloga

Ipak, iskusni Lešić, uz Armstronga i Bajića, ali i Daja koji je preuzeo odgovornost u odlučujućim momentima i poenima iz ulaza, nisu dozvolili iznenađenje u Hali sportova. Vredi istaći da je Sloga sinoć nastupila bez svog najboljeg igrača Matovića, ali se i bez njega pokazala kao tvrd orah i kao ekipa koja je nezasluženo na dnu tabele Košarkaške lige Srbije.

Čudne odluke sudiske trojke (Prpa, Živković i Petković) unele su dosta nervoze u publiku, jer su Metalcu svirane četiri tehničke greške zbog simuliranog prekršaja nakon šuta za tri poena. Jedna tehnička zbog takođe je svirana i igračima Sloge. Na svu sreću po Metalac, ove odluke nisu uticale na konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima Metalca su bili Bajić i Daj sa po 17 poena, dok je u redovima sloge najefikasniji bio pojačanje Doerti sa 19 i Stefanović sa 14 pogodaka.

Kapiten Metalca Marko Bajić rekao nam je po završetku utakmice: ” Za nas je ovo bila jako teška i važna utakmica, posebno nakon poraza od Vršca u prošlom kolu u Valjevu. Morali smo da pokažemo reakciju. Utrakmica nije bila lepa za oko, ali ja najvažnije da smo upisali pobedu u ovom meču. Nastavljamo sa treninzima, predstojeća pauza biće iskorišćena da se za finiš prvenstva pripremimo na pravi način.”

Sledi pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije Srbije, a u 22. kolu koje je na programu 28. febtuara Metalac gostuje u Pančevu gde se sastaje sa ekipom Dinamika.