27/04/2024
Najnovije vesti

Pobeda za peto mesto na tabeli

Autor 10/09/2023

Na stadionu u parku Pećina viđena je odlična utakmica u kojoj su domaći fudbaleri Budućnost Krušika bili bolji minimalnim rezultatom 1:0 od samo na papiru jače i favorizovane ekipe Zlatibora.

Dojučerašnji prvoligaš pokazao je da nije došao u Valjevo da se brani- ali samo u prvom poluvremenu. Krenuli su gosti od prvog minuta sa pritiskom na valjevsku polovinu, vrlo brzo stativa je spasila gol juče odličnog golmana Markovića, ali su se domaći fudbaleri polako oslobađali pritiska i šutemima van kaznenog prostora pokušavali da dođu do vođstva, ali bez uspeha.

Ipak, najizglednija prilika nekon stative u 28.minutu, za goste bila je u zaustavnom vremenu kada je sudija Jokić svirao slobodan udarac za goste na ivici 16-terca. Odličan udarac Goronjića Marković je uspeo da izbaci u korner.

U drugom poluvremenu viđena je druga slika na terenu. Od prvog minuta nastavka valjevski fudbaleri bodreni malim brojem vernih navijača, krenuli su agilno ka golu Zlatibora. Šanse Starčevića i Stojanovića otišle su u nepovrat, Aleksić je u 76.minutu pogodio stativu. Gol je fudbalskim rečnikom “visio” u vazduhu, a dobra igra mladog tima Budućnost Krušika krunisana je pobedničkim pogotkom u 93.minutu. Na desnoj strani bliže korneru srušen je Pavić, Ristovski je uputio odličan centaršut, a u velikoj gužvi ispred golmana Tasića najbolje se snašao povratnik u redove “stare dame” Aleksić, i obezbedio pobedu zlata vrednu.

Bila je to istinska nagrada za ovaj mladi tim koji iz kola u kolo pokazuje da će biti tvrd orah za mnogo jače ekipe u ligi. Budućnost Krušik je jedna od najmlađih ekipa u ovoj sezoni Srpske lige, ali se čini da je šef stručnog štaba Predrag Simić odlično ukomponovao tim sa nekolicimom starijih igrača, i da ekipa iz utakmice u utakmicu pokazuje sve veći kvalitet. Uz podatak da je Zapadna grupa Srpske lige najjača od svih drugih, na stadionu u parku Pećina izvesno je da ćemo ove sezone gledati kvalitetan fudbal.

Budućnost Krušik je igrala u sastavu: Marković, Ivanović (od 46. Todorović), Ranisavljević, Ristovski, Martinović, Stojanović (od 79. Panić), Starčević (od 90. Pavić), Isidorović, Petrović, Milovanović (od 46. Jakovljević), Krstić (od 68. Aleksić).

U narednom kolu valjevski fudbaleri gostuju u Novom Pazaru gde je protivnik ekipa Jošanice.