19/03/2024

POBEĐEN I NOVI PAZAR

Autor 06/03/2022

Košarkaši Metalca pobedili su večeras ekipu Novog Pazara rezultatom 93:73 ( 21:20, 28:16, 23:15, 21:22 ) čime su se primakli opstanku u ligi.

Nije sve teklo glatko na večerašnjoj utakmici, jer je Novi Pazar prvenstveno šutevima za tri poena vodio gotovo celu prvu četvrtinu, pa je Metalac do prvog vođstva došao na 15 sekundi pre pauze, 21:20 što je bio rezultat prve četvrtine.

Trener valjevske ekipe drugu četvrtinu počeo je sa nižom postavom što je rezultiralo bržom i efikasnijom igrom pa je rezultat rastao iz minuta u minut. Razigrali su se Bajić i Mijailović, Žižić je odlično igrao u odbrani, pa su gosti bili na mukama. Najveće vođstvo Metalca iznosilo je 24 poena, da bi gosti iskoristili opuštanje domaćina sredinom poslednje četvrtine i u jednom trenutku smanjili rezultat na 13 razlike.

Ipak, domaćini nisu dozvolili iznenađenje, dodali su gas, pa su poslednjih par minuta u igri bili Janković ,Teofilović i Gnjato koji mečeve uglavnom prate sa klupe. Najefikasniji u redovima Metalca bio je Uroš Luković sa 17 poena, Lazar Trunić dao je poen manje, a u redovima Novog Pazara najefikasniji je bio Nemanja Nikolić sa 24 poena.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola, Metalac gostuje Zdravlju, Slogi i OKK Beogradu, dok u Valjevo stižu Mladost i Radnički. Iz tabora valjevske ekipe poručuju da nema opuštanja, jer nije još sve rešeno. Ipak, raspored deluje povoljno, pa ne bi trebalo da bude problema oko opstanka u ligi.