• Vesti
  • POČEO 9. MEMORIJALNI RUKOMETNI TURNIR

POČEO 9. MEMORIJALNI RUKOMETNI TURNIR

Autor 01/09/2021

Utakmicom između beogradskih klubova, Partizana i Crvene zvezde, u valjevskoj Hali sportova počeo 9. Memorijalni rukometni turnir posvećen dugogodišnjem igraču i treneru Nikoli Jevremoviću Gužvi.

Nakon prvih 30 minuta čvrste igre i rezultata 13:13, u drugom poluvremenu viđena je prava goleada, u kojoj je Crvena Zvezda bila bolja, pa je konačan rezultat bio 34:33 za crveno – bele. Najefikasniji igrač utakmice bio je Luka Kikanović (Crvena Zvezda) sa 7 postignutih golova, sa golom manje bio je njegov saigrač Lazar Petrović, dok je u redovima crno-belih najefikasniji bili Nikola Ivanović sa 6 pogodaka.

U drugoj utakmici podmlađena ekipa ORK Metalac bila je nejaka protiv ekipe šabačke Metaloplastike, pa rezultat ni jednog trenutka nije dolazio u pitanje. Šapčani su vrlo brzo poveli na 6:1, na poluvreme se otišlo rezultatom 13:6. Drugo poluvreme takođe je pripalo gostima iz Šapca pa je konačan rezultat bio 30:17. Najefikasniji u redovima šapčana bili su Dodić, Ćosić i Mirković sa pet golova , a u redovoma domaće ekipe Ćaćić i Trikić postigli po četiri pogotka.

Sutra od 18 sati u borbi za treće mesto ORK Metalac igra protiv beogradskog Partizana, dok se u borbi za prvo mesto sastaju Crvena Zvezda i šabačka Metaloplastika.