27/04/2024
košarkaški kluba Metalac Valjevo

PORAZ METALCA U UŽICU

Autor 28/10/2021

Košarkaši valjevskog Metalca poraženi su u Užicu od domaće Slobode rezultatom 90:70. Ovo je drugi poraz valjevskih košarkaša u prvenstvu Košarkaške lige Srbije.

Metalac je dobro odigrao prvu četvrtinu koja je završena rezultatom 15:14 za goste, ali su domaći košarkaši dodali gas u drugoj četvrtini koja je završena u njihovu korist 24:17. Poluvreme su bolje iskoristili domaćini, dok je Metalcu malo šta polazilo za rukom pa je treća četvrtina završena 29:15 za Slobodu, čime je i rešena utakmica. Za utehu je četvrta četvrtina koja je ponovo pripala valjevskoj ekipši 24:23.

Kod domaćih najefikasniji je bio Đorđe Dimitrijević sa 22 poena, podršku je imao uz Ilića koji je postigao 19 poena, dok je u redovima Metalca najefikasniji bio Andrija Marjanović sa 23 poena, Veljković je postigao 13 a Stefanović 10 pogodaka.