27/04/2024

PORAZ UPRKOS DOBROJ IGRI

Autor 09/04/2023

Fudbaleri Budućnost Krušika poraženi su u Čačku u meču sa jednim od lidera prvenstva ekipom Borca rezultatom 2:1 (1:1).

Podmlađeni sastav valjevske ekipe nije u Čačku delovao kao ekipa koja je na pauzi prvenstva ostala bez gotovo celog tima. Naprotiv. Čvrstom igrom protiv favorizovanih čačana, inače drugoplasirane ekipe na tabeli dobro su otvorili utakmicu. Ipak, rano je domaćin poveo. Nakon jedne greške odbrane valjevske odbrane, centaršut sa desne strane na drugu stativu u gol je pretvorio Grbović. Igrao se deveti minut.

Primljen gol nije se mnogo odrazio na igru Budućnost Krušika, jer je nakon jedne odlične akcije u 20.minutu opravdano dosuđen jedanaesterac za gostujuću ekipu. Kapiten Filip Rajevac snažno je šutirao, golman Pejović je “pročitao” šut, lopta se odbila do Rajevca kome nije bilo teško da ispravi svoj šut. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme proteklo je u tvrdoj igri obe ekipe. Budućnose se polako oslobađala pritiska, u jeku napada ka golu domaćina, brz kontra napad Borca u 69.minutu u gol je pretvorio Kovačević.

Nakon drugog gola domaće ekipe, pri kraju utakmice malo je nedostajalo da nakon jednog dobrog napada Starčević izjednači, ali je njegov šut sa 16.metara završio tik uz stativu.

Raduje sve bolja igra valjevskih fudbalera, čini se da trener Peđa Simić “uteže” ekipu i formu pred sve važnije utakmice s obzirom da je preuzeo tim u prelaznom roku i imao malo vremena za pripreme. U sledećem kolu na stadionu u parku Pećina gostuje ekipa FAP iz Priboja, trenutno trećeplasirana na tabeli. Susret počinje u 16 sati.