27/04/2024

Radničkom bodovi u derbiju Zone

Autor 25/03/2024

Nastavak prvenstva Kolubarsko- mačvanske zone obeležio je derbi susret u kome su se sastali valjevski Radnički sa V puka i ekipa Lipolista. Radnički je upisao tri boda pobedom od 1:0 (1:0).

U odličnoj atmosferi koju su napravi navijači Radničkog, domaći fudbaleri su imali veliki imperativ pobede jer su nakon prvog kola prolećnog dela prvenstva neočekivano ostali bez tri boda u susretu na gostovanju protiv jedne od ekipe iz donjeg doma- Hajduk Stanka (2:2).

Prvu izglednu šansu imali su gosti već na samom početku meča, šut Todorovića je završio iznad gola. Ipak, Radnički je odličnom kontrolom igre na sredini terena stvarao polu-šanse, a pobednički gol postigao je Ristović u 43.minutu. nakon slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu domaćin je mogao da povede 2:0, ali je loptu sa gol linije nakon udarca glavom Jankovića izbacio jedan od odbrambenih igrača gostiju. Gosti su pokušavali da smanje rezultat kontra-napadima i uglavnom udarcima iz daljine u kojima nisu bili precizni.

Ovom, sedmom po redu pobedom Radnički se primakao vodećem dvojcu na tri boda na trećoj poziciji. Poraz Lipolista značio je promenu na čelu tabele, pa se sada na prvom mestu nalazi ekipa iz Lešnice zbog bolje gol razlike. Četvrta ekipa na tabeli je OFK Divci, sa 23 boda, a zanimljivo je da je više od polovine timova u ugroženoj zoni, jer je razlika između treće ekipe na tabeli (Radnički) i ekipe Drine koja se nalazi na 10-tom mestu samo šest bodova. Pretposlednje 11.mesto pripada ekipi Hajduk Stanka sa 17 bodova, dok poslednje plasirana ekipa Cera ima 11 bodova.

U trećem kolu nastavka Radnički na svom terenu dočekuje ekipu Mačva 1929. Utakmica se igra u subotu sa početkom u 15.30.