16/09/2024

Radničkom bodovi u gradskom derbiju

Autor 03/09/2024

Gradski derbi fudbalske zone Drina između Radničkog sa V puka i novajlije u ligi, ekipe Juniora iz Novog naselja pripao je ekipi sa V puka rezultatom 2:1.

Sve je rešeno još u prvom poluvremenu. Radnički je poveo 1:0 već u drugom minutu, kada je Marković povukao sjajno kontru po desnoj stranu, ubacio loptu u sredinu ka Pirgiću koji je nakon odličnog prijema “povukao” par metara i evro golom sa 17-18 metara skinuo paučinu gola Juniora. Samo nekoliko minuta kasnije ponovo je napao Radnički po desnoj strani, Marković je ubacio loptu u 16- terac Juniora, ona je prošla ka druoj strani gde se nalazio Vasić koji je snažnim šutem leve noge postigao drugi gol za Radnički pored nemoćnog golmana Todorića.

Radnički je imao terensku inicijativu veći deo prvog poluvremena, ali su se gosti pribrali nakon primljenih golova, a rezultat je smanjen u 34.minutu. Nakon dobro nabačene lopte iz kornera Vasić je nespretno glavom skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Valja spomenuti da je pri kraju prvog poluvremene Pirgić snažnim šutem dobro promrdao stativu Juniora, ali bez promene rezltata se otišlo na poluvreme.

Iako je u drugom poluvremenu Junior imao veći posed lopte i terensku inicijativu nije došlo do promene pa je Radnički sa nova tri boda zaseo na vrh tabele zone Drina.

Radnički je nastupio u sastavu:  Ranković, Davidović, Obradović (od 59. Nemanja Janković), Vasić (od 79. Vasiljević), Perić (od 79. Matić), Marković (od 67. Petrović), Živanović, Živanić (od 59. Marko Janković), Nikolić, Pirgić, Đorđević