27/04/2024

Remi za peto mesto na tabeli

Autor 27/11/2023

Fudbaleri Budućnost Krušika vratili su se neporaženi sa poslednje utakmice jesenjeg dela Srpske lige zapad, jer su u Požegi nakon dobre igre ostvarili rezultat 1:1 (0:1).

Ovim nerešenim rezultatom valjevski fudbaleri su se učvrstili na petom mestu tabele sa 23 osvojena boda u prvom delu prvenstva i gol razlikom 17:15. Pet pobeda, osam nerešenih ishoda i dva poraza su bilans koji su puleni Predraga Simića ostvarili, a 10 kola bez poraza daju jesenjoj uspešnoj sezoni dodatni bonus. Uz to Budućnost Krušik je u jesenjoj sezoni doživela samo dva poraza, i po broju poraza je druga u ligi uz ekipu FAP-a, dok lider Borac ima samo jedan poraz.

Utakmica u Požegi protiv treće plasirane ekipe Sloge bila je značajna za obe ekipe. Sloga je u prošlom kolu “skinula skalp” ekipi FAP-a u Priboju omogućivši Borcu zauzimanje čelne pozicije i očekivanja su bila da bi novi bodovi još više učvrstili ekipu na trećem mestu. Ali ni valjevski fudbaleri nisu mislili drugačije.

Prvo poluvreme obeležila je znatno bolja ekipa gostujuće ekipe, gde domaći fudbaleri gotovo nisu stvorili ni jednu priliku da ugroze gol valjevaca. Vodeći gol za Budućnost postignut je u 44.minutu kada je Todorović odličnim centaršutem uposlio Stojanovića koji je neodbranjivo šutirao za vođstvo valjevske ekipe.

Domaća ekipa je krenula znatno agilnije u drugom poluvremenu. Izjednačujući gol postignut je u 53.minutu nakon greške odbrane Budućnosti. Strelac je bio Aleksić. Ostatak meča protekao je u jalovoj inicijativi domaće ekipe u kojoj odbrana gostujuće ekipe nije dozvolila iznenađenja.

Ovom bodu sigurno su se više radovali igrači Budućnost Krušika. Osigurali su visoko peto mesto na tabeli na kraju jesenjeg dela prvenstva. Mlad sastav sastavljen od uglavnom anonimnih igrača pokazao je u toku jesenjeg dela dobre igre. U nekim utakmicama falilo je realizacije jer je postignuto 17 golova na 15 utakmica, ali je recimo u Loznici protiv favorizovane ekipe ostvarena pobeda uz četiri gola. Šef stručnog štaba Predrag Simić svakako ima razloga za zadovoljstvo. Iz ekipe je izvukao maksimum, na terenu je vidljiva velika borbenost u svim linijama, ali i veliko drugarstvo među igračima što govori da ekipa “diše” kao jedan.

Sledi zimska pauza, sigurno će se svoditi bilansi o jesenjoj sezoni, a onda slede pripreme za prolećni deo i nova iskušenja za mlade fudbalere “stare dame”.