• Vesti
  • Rukometaši Metalca uz veliku borbu do pobede protiv Mladosti

Rukometaši Metalca uz veliku borbu do pobede protiv Mladosti

Autor 21/10/2024

U petom kolu Prve lige Zapad rukometaši Metalca savladali su na parketu valjevske Hale sportova ekipu Mladosti iz Čačka rezultatom 33:29 (15:14).

Brzo su valjevski rukometaši preboleli poraz od Mačve u Bogatiću, jednog od konkurenata za ulazak u viši rang. Utakmica protiv Mladosti protekla je uglavnom u vođstvu Metalca u prvom poluvremenu, ali Metalac nije uspeo da stekne značajnu prednost pa se na odmor otišlo sa jednim golom prednosti za domaćina.

Ni drugo poluvreme nije donelo značajniju promenu za domaćina. Metalac je i dalje vodio, gosti su uglavnom “jurili” rezultat, smanjivali na gol razlike i činili utakmicu neizvesnom. Tako je bilo do rezultata 25:24 za Metalac, a onda je od 49. minuta Metalac brzom i efikasnom igrom u napadu, i još boljom odbranom uspeo da napravi sedam golova prednosti- 32:25.

U tim trenutcima trener valjevske ekipe Ćaćić dao je šansu mladim igračima koji su igrali do konačnog rezultata 33:29 za domaćina.

” I ovu utakmicu odigrali smo bez povređenih Nedića i Ćaćića, i zadovoljan sam i igrom i rezultatom. Ovom pobedom ostali smo u vrhu tabele, dva poraza doživeli smo na gostovanjima od direktnih konkurenata za ulazak u viši rang, ali prvenstvo je tek počelo. Izvesno je da će Marko Ćaćić biti spreman za narednu utakmicu protiv ekipe Paraćina. Što se Nedića tiče još je neizvesno kada će početi sa igrom, rađeni su pregledi na magnetu i neće biti operacije, tako da se nadam da će se brzo priključiti ekipi”, rekao nam je trener valjevskih rukometaša Radomir Ćaćić.

Metac gostuje u Paraćinu protiv istoimene ekipa u subotu u utakmici šestog kola Prve lige Zapad.