• Vesti
  • TREĆE KOLO KOLUBARSKO-MAČVANSKE ZONE : BUDUĆNOST KRUŠIK 2014 BOLJA OD OFK DIVCI

TREĆE KOLO KOLUBARSKO-MAČVANSKE ZONE : BUDUĆNOST KRUŠIK 2014 BOLJA OD OFK DIVCI

Autor 06/09/2021

Treće kolo Kolubarsko-mačvanske zone obeležio je derbi između valjevske Budućnosti i ekipe OFK Divci iz Divaca u kome je Budućnost bila uspešnija minimalnim rezultatom 1:0 (1:0). Strelac pobedonosnog gola za valjevsku ekipu bio je i ovoga puta Ilija Milanović, koji nastavlja da rešeta mreže zonaša.

Mladi napadač koji je letos stigao iz Aranđelovca odlično se snašao nakon centaršuta koji je uputio Đorević, pa je golman Divčana Popović bio nemoćan.

Gosti, u čijem sastavu je polovina bivših igrača Budućnosti, pokazali su se kao tvrd orah, a isposavilo se da valjevki trener Zoran Milosavljević, koji je šef stručnog štaba Divaca, odlično poznaje Budućnost. Igralo se čvrsto, sa mnogo prekršaja, na momente i grubo. Derbi pun naboja, verovatno iz tog razloga i nije doneo kvalitetnu igru i lepotu fudbala. Gosti tokom cele utakmice nisu stvorili izglednu šansu, dok je valjevcima nakon nekoliko šansi tokom drugog poluvremena i postignuti gol u prvom poluvremenu bio dovoljnan za pobedu.

Nakon pobede u drugom kolu nad ekipom Strmova, Budućnost-Krušik se nalazi na čelu tabele sa maksimalnih devet bodova. U nedelju je u Valjevu novi derbi, stiže stari rival Železničar iz Lajkovca. Utakmica počinje u 16 sati.

Drugi valjevski zonaš Radnički sa Petog puka je nakon pobede nad Slogom iz Bogosavca od 2:0 u prvom kolu, a potom nerešenog rezultata 1:1 protiv Vladimiraca na svom terenu, poražen u gostima u Ljuboviji od domaće Drine rezultatom 2:0. Loše izdanje valjevske ekipe kaznili su domaći igrači več u 15.minutu prvog poluvremena iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, dok je konačan rezultat postignut u 75.minutu. Pet minuta nakon drugog gola pocrveneo je Aleksandar Matić iz ekipe Radničkog, startom na centru terena.
Radničkom u narednom kolu predstoji teško gostovanje u Divcima.