27/04/2024

Tesna pobeda Metalca protiv Radničkog

Autor 14/12/2023

Nakon dva vezana poraza, najpre u Valjevu od ekipe Jokera, a potom i visokog poraza od Slobode u Užicu u subotu 103:82 (19:25, 18:24, 32:14, 34:19), valjevski košarkaši su sinoć bili bolji u duelu protiv Radničkog iz Kragujevca.

Konačan rezultat 76:72 (23:12, 22:20, 10:14, 21:26) ostvaren je uz mnogo muke i puno neizvesnosti. Valjevski košarkaši dobro su otvorili utakmicu. Dobrim rešenjima u napadu, uz “promaju” u odbrani Radničkog, semafor je vrlo brzo pokazao 20:10 za domaćina pri kraju prve četvrtine. Već u nastavku bilo je visokih 28:12 za Metalac, da bi do najvećeg vođstva domaćin stigao sredinom druge četvrtine kada je semafor pokazao 42:23.

U tim trenutcima su se trgli i Kragujevčani, pojačavši odbranu uspeli su da smanje na +13 za Metalac, sa koliko se i otišlo na pauzu (45:32).

Keni Daj je ponovo bio najefikasniji igrač Metalca

U drugom poluvremenu ponovila se stara priča u igri domaće ekipe. Čvrsta odbrana gostiju nije dozvoljavala lake poene, prednost je polako počela da se topi. U tim trenutcima osetilo se odsustvo Save Lešića, pa su gosti imali veliki broj osvojenih lopti u skoku, kako u odbrani tako i u napadu. Prednost se istopila u 35.minutu kada je semafor pokazao 58:58, ali u završnici utakmice više živaca su imali domaći igrači koji su trojkama Grubora i Đurana, potom i Sinoveca, ali najviše smirenošću Daja, uspeli da osiguraju novu- šestu po redu pobedu Metalca u prvenstvu.

Najefikasniji u redovima Metalca ponovo je bio Daj sa 26 poena, Đuran je postigao 14, dok je u redovima Radničkog nerešiva enigma bio omaleni Kroft sa 26 pogodaka. Uz njega se istakao i Dautović sa 16 pogodaka.

U 14 kolu prvenstva Metalac u subotu gostuje u Čačku gde se sastaje sa ekipom Čačak 94. Čačani imaju jednu pobedu više od valjevske ekipe i nalaze se na šestom mestu tabele KLS.