27/04/2024

UBEDLJIV REVANŠ PROTIV SLOGE

Autor 09/04/2023

Dobru igru u pretposlednjem kolu Admiral Bet Košarkaške lige Srbije protiv kraljevačke Sloge košarkaši Metalca krunisali su pobedom 84:73 (29:12, 15:18, 16:20, 24:23).

Furiozno su u prvoj četvrtini domaći košarkaša krenuli očigledno čvrsto rešeni da se revanširaju za poraz u prvom delu prvenstva. Stevanović, Luković i Durmo su bili nerešiva enigma za gostujuće igrače, prednost je rasla iz minuta u minut. Pri kraju prve četvrtine semafor u hali sportova pokazivao je 29:9 za Metalac, ali se na odmor ipak otišlo sa 17 poena prednosti za domaći tim.

Nastavak utakmice doneo je veliku borbu, dobra ekipa iz Kraljeva nije se predavala i na sve načine pokušavala je da smanji rezultat, ali su domaći košarkaši uprkos tome što su drugu i treću deonicu izgubili u poslednjoj etapi igre uspeli da potvrde odličnu igru sa početka, i upisali nove bodove.

Metalac je sinoć igrao oslabljen, jer je ekipu dva kola pre kraja prvenstva napustio u Dafi koji je pronašao novi angažman u Litvaniji. Trener Saša Milićević koji je nasledio Branislava Ratkovicu pružio je veću minutažu mladom Jankoviću, odmarajući Bajića koji je na terenu proveo 31 minut.

Najefikasniji u valjevskoj ekipi bili su Durmo i Luković sa po 20 poena, Andreja Stevanović postigao je 18, a kapiten Bajić 17 pogodaka. Kod gostiju najraspoloženiji za igru bio je Andervud sa 20 koševa, ali i 12 skokova.

Ovom pobedom Metalac ima skor 20-9, i nalazi se na četvrtom mestu na tabeli. Prva tri mesta dele Zlatibor, Spartak i Vojvodina sa jednom pobedom više. U poslednjem kolu prvenstva Metalac gostuje u Subotici gde se sastaje sa ekipom Spartaka. Sve u svemu, njome se završava jedna turbulentna sezona za valjevski tim. U većem delu prvenstva Metalac je bio lider prvenstva smenjujući se na čelu tabele sa ekipom Zlatibora. Krenulo je loše nakon prelaska Meninga u ekipu FMP-a nakon odigranog Kup-a u Nišu. Neočekivan odlazak najboljeg igrača u momentima kada se ekipa borila za ulazak u ABA 2 ligu ostavio je duboke tragove na igrače, što se videlo po igri. Neočekivan poraz od Novog Pazara pre dve nedelje u Valjevu, a potom i poraz protiv Zlatibora raspršili su sve nade o plasmanu u viši rang. Uz neke izgubljene utakmice (od devet poraza) od ekipa iz donjeg doma dolazi se do toga da je Metalac propustio veliku šansu za plasman u viši rang. A bio je tako blizu.