27/04/2024

VALIS POTOPIO ZEMUN

Autor 30/01/2022

Nastavljeno je takmičenje i u vaterpolo Super ligi, a vaterpolisti valjevskog Valisa do nogu su potukli ekipu Zemuna, na prvom ovogodišnjem gostovanju.

Valjevska ekipa je trijumfovala rezultatom 15:6 ( 6:2, 3:2, 5:1, 1:1) a konačan rezultat ni jednog trenutka nije dolazio u pitanje. Već nakon prve četvretine Porobić i Lobov uz maksimalan učinak mladih saigrača stavili su zemuncima do znanja da će njihove želje od pre utakmice ostati samo želje. Odličnom igrom u napadu i još boljom odbranom, rezultat se povećavao iz minuta u minut.

Čini se da sa nakon visokog vođstva valjevska ekipa opustila u četvrtoj četvrtini koja je završena nerešenim rezultatom, svega 1:1.

Najefikasniji u redovima Valisa bili su Porobić i Lobov sa po tri gola, dok su se Jegorov, Živojinović i Kovačević po dva puta upisali u listu strelaca.