Najnovije vesti

Valis Vega poražen u Kupu od Radničkog u Kragujevcu

Autor 13/11/2023

Nisu uspeli vaterpolisti Valis Vege da ponove iznenađenje od pre mesec dana, i još jednom u Kragujevcu savladaju ekipu Radničkog.

U četvrtfinalnoj utakmici Kupa Srbije Radnički je bio bolji od Valis Vege rezultatom 14:11.

U rezultatski neizvesnoj utakmici valjevske “vidre” su se odlično držale do sredine četvrte četvrtine. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i rezultat je uglavnom bio izjednačen. Znali su Kragujevčani da se odlepe i na dva razlike, ali su gosti dobrom odbranom i efikasnim napadom stizali do izjednačenja. Ulaskom u četvrtu četvrtinu domaća ekipa povela je sa dva gola razlike 12:10, Krstić je smanjio na 12:11 ali su domaćini već u narednom napadu uspeli da povećaju prednost koja je bila nedostižna. Poslednji pogodak za overenu pobedu Radnički je postigao u poslednjim sekundama meča. Strelac je bio Stanojević.

Najefikasniji u redovima Valis Vege bio je Rogač sa tri pogotka, Obradović

, Kasum i Kovačević su se po dva puta upisali u strelce, a po jednom Radanović i Krstić. U domaćoj ekipi Šulc je bio četvorostruki strelac, dok su po dva gola postigli Andrić, Adeišvili i Ranđić.