27/04/2024
Najnovije vesti

Novi bod Budućnost Krušika, osmo kolo bez poraza

Autor 12/11/2023

Fudbaleri Budućnost Krušika vratili su se neporaženi sa gostovanja u Perovcu na Mlavi. U susretu sa poslednje plasiranom ekipom na tabeli Sloge ZZ postignut je nerešen rezultat 1:1 (1:0).

Očekivano čvrsta i igra na “svaku loptu” bila je dokaz da je domaća ekipa čvrsto rešila da zabeleži drugu pobedu u prvenstvu, i da se ne smatraju otpisanima u Srpskoj ligi. Teren je bio i pretežak za igru a prvi gol postigli su domaći igrači iz jedanaesterca u 30 minutu koji je skrivio odlični golman Milinković. Strelac za domaćina bio je Redžić. Destetak minuta kasnije imala je svoju priliku i valjevska ekipa ali je Jovan Jakovljević pogodio stativu.

Drugo poluvreme pripalo je valjevskoj ekipi. Sve vreme je Budućnost Krušik bila bolja ekipa, ali su domaćini na sve načine pokušali da sačuvaju tri boda. Da do toga ne doše pobrinuo se rezervista Isidorović u poslednjem minutu utakmice, koji je nakon ubacivanja Petrovića na “drugu stativu” šutirao neodbranjivo.

Ovim bodom valjevski fudbaleri su se učvrstili na petoj poziciji Srpske lige zapad, jer sa pet pobeda i šest remija imaju 21 bod. Vredno je pomena i da fudbaleri Budućnost Krušika imaju samo dva poraza, vodeći FAP je bez poraza, dok čačanski Borac ima jednu izgubljenu utakmicu.

Prilika za nove bodove je već u sledećem kolu, u subotu na stadionu u parku Pećina gostuje pretposlednje plasirana ekipa OFK Mihajlovca.